UKS
Strona główna
Aktualności
Dokumenty
Konkursy
Historia szkoły
Biblioteka
Stowarzyszenie
Promocja zdrowia
Rada Uczniowska
Świetlica
Koła i organizacje
UKS
Sport
Projekty
Izba Pamięci
Piknik
Absolwenci

W niedzielę 25.03.2018r odbyły się III Wielkanocne Zawody Pływackie organizowane przez UKS Delfin 4. Jak co roku zebrało się kilkudziesięciu pływaków wraz z rodzicami, aby sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować między sobą. Dzieci pływały w różnych kategoriach wiekowych poczynając od 2010 i młodsi, a kończąc na 2005 i starsi. Rywalizacja przebiegała na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz dowolnym, a najmłodsi adepci pływali 25m na plecach i dowolnie. Nie brakowało emocji: płaczu i uśmiechów. Które towarzyszyły zawodnikom i ich rodzicom. Można śmiało powiedzieć, że kolejne zawody UKS Delfin 4 zakończyłyby się sukcesem. Rozdano 16 kompletów medali wraz z dyplomami oraz nagrody rzeczowe dla każdego uczestnika. Były też słodkie upominki oraz witaminowe wsparcie w postaci owoców. Nagrody wręczył dyrektor SP4 pan Ireneusz Nowak, który podziękował dzieciom oraz ich rodzicom za wytrwałość. Podziękowania należą się również uczennicom SP4, które pracowały w sekretariacie zawodów jako wolontariuszki. Zarząd UKS Delfin wraz z rodzicami składa serdeczne podziękowania dla prezes CSiR Wodnik za darmowe udostępnienie obiektu na zawody. Wszystkim dzieciom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy chętne dziecie do udziału w zajęciach UKS Delfin 4. Zdjęcia z zawodów można uzyskać ze strony na fanpage’u na facebook’u.

UKS Delfin 4


„Delfinki“ obudziły Krotoszyn, akcja na medal, ogromny sukces, wspaniały pomysł... takie oraz wiele innych miłych wypowiedzi można było przeczytać w internecie i usłyszeć w radiu, po zakończonej akcji charytatywnej „Graj z delfinkami pływając z mistrzami“. W niedzielę 14 stycznia 2018 roku, punktualnie o godzinie 16:00 zakończył się maraton pływacki zorganizowany przez działający przy Szkole Podstawowej nr 4 Uczniowki Klub Sportowy „Delfin“. Cel był bardzo prosty, aczkolwiek wymagający ogromnego wysiłku ze strony uczestników. Pływanie przez 24 godziny non stop nie jest zadaniem łatwym, a jednak się udało. Ogromne zainteresowanie przerosło wstępne założenia organizatorów projektu. Akcja toczyła się według zaplanowanego harmonogramu, jednak to, co budziło największe obawy, czyli pływanie w nocy przerosło najśmielsze oczekiwania. W projekcie uczestniczyło wiele organizacji, stowarzyszeń, grup zawodowych oraz ludzi, którzy kochają sport i chcą pomagać. Nie zabrakło również ogromnej rzeszy dzieci, które bardzo chętnie „kręciły kilometry“, pomagając naszej „orkiestrze“. Gośćmi specjalnymi byli pływacy: Konrad Czerniak, olimpijczyk z Londynu i Rio de Janeiro, Konrad Powroźnik, mistrz olimpijski osób niesłyszących z 2017 roku oraz krotoszyński zapaśnik, Radosław Baran, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku. Obaj pływacy wspólnie rozpoczęli te niecodzienne zmagania. I tak „się działo“ bez przerwy przez 24 godziny. W akcji uczestniczyło łącznie około 420 osób, które przepłynęły imponujący dystans 576 kilometrów i 550 metrów. Kwota, jaką przekazaliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to 10.808 zł i 77 gr. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom oraz sponsorom, którzy bardzo chętnie i hojnie wsparli naszą akcję. Dziękujemy władzom miejskim i powiatowym za bezpłatne udostępnienie obiektu oraz pomoc przy organizacji projektu. Serdeczne podziękowania należą się również Dyrekcji oraz uczniom I L.O im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, którzy swoim zaangażowaniem oraz pracą nad oprawą fotograficzno-filmową imprezy pokazali klasę i wysokie umiejętności. Szczególne podziękowania należą się panu Jackowi Cierniewskiemu, prezesowi CSiR „Wodnik“ w Krotoszynie za współpracę przy organizacji tego przedsięwzięcia. Słowa uznania należą się też całemu personelowi pływalni, który przygotował obiekt do tego zadania. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom z I L.O w Krotoszynie oraz Szkoły Podstawowej nr 4 za nieustanną pomoc w liczeniu przepłyniętych kilometrów i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem akcji.
Dziękujemy i widzimy się za rok!

Opr. Jacek Mielcarek
Opiekunowie Jacek Mielcarek, Monika Czubak-Snela, Jacek Łazarski


3 lutego zakończyły się zajęcia zorganizowane przez UKS Delfin 4. Pierwszego dnia w ramach zajęć uczestnicy zobaczyli jak wygląda praca urzędników oraz straży miejskiej. Mieli okazję zwiedzić miejsce pracy władz Krotoszyna - Urząd Miejski. Następnego dnia udali się do kina na film pt. „Ostatni smok świata”. W środę, w pełni sił wybrali się na pływalnię Wodnik. Po zabawach w wodzie spędzili czas na grze w kręgle. Byli także w straży pożarnej i dowiedzieli się na czym polega praca strażaka. Zobaczyli również jak wyglądają wozy straży pożarnej i jak są wyposażone. Pełni wrażeń poznali obowiązki policjantów oraz zwiedzili komendę policji. Udało im się także dokładnie przyjrzeć policyjnym radiowozom i poznać tajniki pracy technika kryminalnego. Oprócz tego codziennie uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez naszych instruktorów oraz zajęciach plastycznych i językowych przygotowanych przez nauczycieli SP4. Każdy dzień kończył się pysznym obiadkiem. Zarówno dzieci jak i rodzice byli zadowoleni z takiej formy zajęć na co wskazują wyniki przeprowadzonej ankiety.


  • Uczniowski klub sportowy przy szkole podstawowej nr 4
    w Krotoszynie– UKS Delfin 4


Sekcja pływania – ponad 100 członków – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
Sekcja gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej (w planach)
Instruktorzy – prezes UKS Jacek Mielcarek, Monika Czubak – Snela, Damian Bartczak, Leszek Koniecpolski
Pomysłodawca – Monika Czubak – Snela
Pozyskanie sponsorów – Jacek Mielcarek
Opis imprezy: symboliczna 1 złotówka za każde przepłynięte 25 metrów. Pieniądze pozyskane od sponsorów.
Czas zbiórki: 4 – 10 stycznia 2016 - podczas zajęć liczone były przepłynięte długości. Do soboty dzieci przepłynęły ponad 500 długości basenu, czyli ponad 12 kilometrów. Mamy nadzieję , że w dniu finału uda nam się przepłynąć jeszcze 100 długości (2,5 kilometra). Da to w sumie dystans 15 kilometrów i kwotę 600 złotych na cele WOŚP.


Rozmówcy – Jacek Mielcarek – prezes UKS
Natalia, łukasz, Antosia – uczestnicy zajęć


Uczniowski Klub Sportowy Delfin 4, działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, zorganizował dla wszystkich uczestników zajęć pływackich wielkanocne zabawy z zajączkiem. Impreza odbyła się 20 marca w Krytej Pływalni Wodnik. Przybyła na nią liczna, ponad 70 osobowa grupa klubowiczów wraz z rodzicami i dziadkami. Pływackie zmagania odbywały się w dwóch grupach. Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności w basenie rekreacyjnym pod czujnym okiem instruktorów – p. Moniki Czubak – Sneli i p. Leszka Koniecpolskiego. Z kolei starsze dzieci rywalizowały pływając na czas dystans 25 m. Nad ich bezpieczeństwem czuwali i czasy mierzyli p. Jacek Mielcarek i p. Damian Bartczak. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk p. burmistrza Ryszarda Czuszke, p. dyrektor SP 4 Doroty Rutkowskiej i prezesa UKS Delfin 4 Jacka Mielcarka pamiątkowe dyplomy oraz plecaczki z logo klubu i drobne upominki. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia możliwe było jedynie dzięki sponsorom, ludziom wielkiego serca. Podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy do prezesa firmy A-T, Centnas, BM Kobylin. Za rezerwację torów pływackich na czas zawodów dziękujemy CSiR Wodnik.

Opracowanie Monika Czubak - Snela


Dzięki sponsorom uczniowski klub sportowy Delfin 4 działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie przekazał pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach 4 – 10 stycznia 2016 - podczas zajęć liczone były przepłynięte przez każdego uczestnika długości pływalni. Sponsorzy zadeklarowali symboliczną 1 złotówkę za każde przepłynięte 25 metrów. Do soboty dzieci przepłynęły ponad 500 długości, czyli ponad 12 kilometrów. W dniu finału udało nam się przepłynąć jeszcze ponad 200 długości. Dało to w sumie dystans prawie 20 kilometrów i kwotę 786 złotych na cele WOŚP. W dniu finału wstęp na Krytą Pływalnię Wodnik dla członków UKS Delfin 4 biorących udział w akcji, dzięki uprzejmości Dyrektora pływalni, był bezpłatny. Pomysłodawczynią akcji była Monika Czubak – Snela – instruktor UKS Delfin 4. Sponsorów do realizacji akcji pozyskał prezes UKS Delfin 4 – Jacek Mielcarek. Wielkim zaangażowaniem w przeprowadzeniu zbiórki wykazali się również pozostali instruktorzy – Damian Bartczak i Leszek Koniecpolski. Największe jednak podziękowania należą się najmłodszym - uczestnikom zajęć. Dzięki ich wytrwałości i chęci dzielenia się z innymi możliwe było zrealizowanie pomysłu.


Opracowanie:
Monika Czubak - Snela


 

 

Strona główna | Aktualności | Dokumenty | Konkursy | Historia szkoły | Biblioteka | Stowarzyszenie | Promocja zdrowia | Rada Uczniowska | Świetlica | Koła i organizacje | UKS | Sport | Projekty | Izba Pamięci | Piknik | Absolwenci

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 02-04-18