UKS
Strona główna
Aktualności
Dokumenty
Historia szkoły
Nauczyciele
Promocja zdrowia
Rada Uczniowska
Koła i organizacje
UKS
Sport
Projekty
Izba Pamięci

9 kwietnia, zawodnicy UKS Delfin 4 z sekcji pływania, wzięli udział w zawodach pływackich. Instruktorzy pod czujnym okiem prezesa UKS przygotowali i przeprowadzili 19 serii startowych w trzech stylach dla 110 startujących dzieci. Rozdano łącznie 18 kompletów medali. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w zawodach, koszulki i torby z logo klubu wręczane przez p. dyr. I. Nowaka i p. wice dyr. D. Rutkowską ze Szkoły Podstawowej n4. W zawodach jednak najbardziej liczyła się dobra zabawa ,czas spędzony w gronie rówieśników i licznie przybyłych rodziców startujących w zawodach dzieci. Za pomoc w zorganizowaniu tak dużej imprezy sportowej dziękujemy uczniom kl. VI c z SP 4, którzy pracowali w sekretariacie zawodów, czuwającym nad bezpieczeństwem ratownikom oraz w szczególny sposób sponsorom-firmie A-T i Centnas, przedsiębiorstwu Ewa Krotoszyn za słodką niespodziankę oraz prezesowi CSiR Wodnik sp. z o.o., który na czas zawodów nieodpłatnie udostępnił pływalnię młodym adeptom pływania.


Opracowała
Monika Czubak - Snela


3 lutego zakończyły się zajęcia zorganizowane przez UKS Delfin 4. Pierwszego dnia w ramach zajęć uczestnicy zobaczyli jak wygląda praca urzędników oraz straży miejskiej. Mieli okazję zwiedzić miejsce pracy władz Krotoszyna - Urząd Miejski. Następnego dnia udali się do kina na film pt. „Ostatni smok świata”. W środę, w pełni sił wybrali się na pływalnię Wodnik. Po zabawach w wodzie spędzili czas na grze w kręgle. Byli także w straży pożarnej i dowiedzieli się na czym polega praca strażaka. Zobaczyli również jak wyglądają wozy straży pożarnej i jak są wyposażone. Pełni wrażeń poznali obowiązki policjantów oraz zwiedzili komendę policji. Udało im się także dokładnie przyjrzeć policyjnym radiowozom i poznać tajniki pracy technika kryminalnego. Oprócz tego codziennie uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez naszych instruktorów oraz zajęciach plastycznych i językowych przygotowanych przez nauczycieli SP4. Każdy dzień kończył się pysznym obiadkiem. Zarówno dzieci jak i rodzice byli zadowoleni z takiej formy zajęć na co wskazują wyniki przeprowadzonej ankiety.


W dniach od 15 grudnia 2016 roku do 15 stycznia 2017 roku uczniowie SP4 oraz zaproszeni goście jeżdżąc na rowerach stacjonarnych nakręcać będą kilometry i w ten sposób zbierać datki na rzecz WOŚP. W styczniu 2017 roku WOŚP grać będzie aby wspomóc oddziały pediatryczne oraz dla seniorów. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Zarząd UKS DELFIN 4


 • Uczniowski klub sportowy przy szkole podstawowej nr 4
  w Krotoszynie– UKS Delfin 4


Sekcja pływania – ponad 100 członków – przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.
Sekcja gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej (w planach)
Instruktorzy – prezes UKS Jacek Mielcarek, Monika Czubak – Snela, Damian Bartczak, Leszek Koniecpolski
Pomysłodawca – Monika Czubak – Snela
Pozyskanie sponsorów – Jacek Mielcarek
Opis imprezy: symboliczna 1 złotówka za każde przepłynięte 25 metrów. Pieniądze pozyskane od sponsorów.
Czas zbiórki: 4 – 10 stycznia 2016 - podczas zajęć liczone były przepłynięte długości. Do soboty dzieci przepłynęły ponad 500 długości basenu, czyli ponad 12 kilometrów. Mamy nadzieję , że w dniu finału uda nam się przepłynąć jeszcze 100 długości (2,5 kilometra). Da to w sumie dystans 15 kilometrów i kwotę 600 złotych na cele WOŚP.


Rozmówcy – Jacek Mielcarek – prezes UKS
Natalia, łukasz, Antosia – uczestnicy zajęć


 • Z ostatniej chwili....

 • W miesiącu maju zajęcia prowadzone są już w 16 grupach. Uczestniczy
  w nich ok. 170 dzieci, także przedszkolaków;

 • Klub ufundował na loterię fantową podczas VI Pikniku z Patronem nagrodę główną – laptopa, którego wylosowała uczennica SP 4 – Wiktoria Jamry oraz 3 dwumiesięczne kursy nauki lub doskonalenia pływania;

 • W miesiącu czerwcu planujemy zorganizować egzamin na kartę pływacką dla wszystkich chętnych uczniów. Warunkiem uzyskania karty pływackiej
  jest przepłynięcie 200 m dowolnym stylem, w tym 50 m na plecach, skok na nogi do wody oraz przepłynięcie pod lustrem wody 5 m.


Uczniowski Klub Sportowy Delfin 4, działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, zorganizował dla wszystkich uczestników zajęć pływackich wielkanocne zabawy z zajączkiem. Impreza odbyła się 20 marca w Krytej Pływalni Wodnik. Przybyła na nią liczna, ponad 70 osobowa grupa klubowiczów wraz z rodzicami i dziadkami. Pływackie zmagania odbywały się w dwóch grupach. Przedszkolaki prezentowały swoje umiejętności w basenie rekreacyjnym pod czujnym okiem instruktorów – p. Moniki Czubak – Sneli i p. Leszka Koniecpolskiego. Z kolei starsze dzieci rywalizowały pływając na czas dystans 25 m. Nad ich bezpieczeństwem czuwali i czasy mierzyli p. Jacek Mielcarek i p. Damian Bartczak.
Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk p. burmistrza Ryszarda Czuszke, p. dyrektor SP 4 Doroty Rutkowskiej i prezesa UKS Delfin 4 Jacka Mielcarka pamiątkowe dyplomy oraz plecaczki z logo klubu i drobne upominki. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia możliwe było jedynie dzięki sponsorom, ludziom wielkiego serca. Podziękowania za pomoc w organizacji kierujemy do prezesa firmy A-T, Centnas, BM Kobylin. Za rezerwację torów pływackich na czas zawodów dziękujemy CSiR Wodnik.

Opracowanie Monika Czubak - Snela


Dzięki sponsorom uczniowski klub sportowy Delfin 4 działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie przekazał pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach 4 – 10 stycznia 2016 - podczas zajęć liczone były przepłynięte przez każdego uczestnika długości pływalni. Sponsorzy zadeklarowali symboliczną 1 złotówkę za każde przepłynięte 25 metrów. Do soboty dzieci przepłynęły ponad 500 długości, czyli ponad 12 kilometrów. W dniu finału udało nam się przepłynąć jeszcze ponad 200 długości. Dało to w sumie dystans prawie 20 kilometrów i kwotę 786 złotych na cele WOŚP.
W dniu finału wstęp na Krytą Pływalnię Wodnik dla członków UKS Delfin 4 biorących udział w akcji, dzięki uprzejmości Dyrektora pływalni, był bezpłatny.
Pomysłodawczynią akcji była Monika Czubak – Snela – instruktor UKS Delfin 4. Sponsorów do realizacji akcji pozyskał prezes UKS Delfin 4 – Jacek Mielcarek. Wielkim zaangażowaniem w przeprowadzeniu zbiórki wykazali się również pozostali instruktorzy – Damian Bartczak i Leszek Koniecpolski.
Największe jednak podziękowania należą się najmłodszym - uczestnikom zajęć. Dzięki ich wytrwałości i chęci dzielenia się z innymi możliwe było zrealizowanie pomysłu.


Opracowanie:
Monika Czubak - Snela


 

 

Strona główna | Aktualności | Dokumenty | Historia szkoły | Nauczyciele | Promocja zdrowia | Rada Uczniowska | Koła i organizacje | UKS | Sport | Projekty | Izba Pamięci

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 20-04-17