Traper

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE PTSM „TRAPER”
im. Księżnej MARIANNY ORAŃSKIEJ

Szkolne koło turystyczne PTSM powstało 27 listopada 1994 roku. Założone przez nauczycieli: Jarosława Strasburgera i Aleksandra Janiaka. Od lutego 2009 roku opiekunem  jest Romuald Kluba.
W  październiku 2009 roku koło turystyczne przyjmuje nazwę: Szkolne Koło Turystyczne PTSM „Traper” im. Księżnej. Marianny Orańskiej.

W ROKU SZKOLNYM 2009/2010 SKT TRAPER PTSM ZORGANIZOWAŁO:

RAJD PIESZY W DNIU 19 WRZEŚNIA – na trasie Krotoszyn – Konarzew – Rezerwat „Mszar Bogdaniec” – Krzyż Napoleoński – Salnia – Krotoszyn (13 km). W rajdzie uczestniczyło 105 uczniów.

RAJD PIESZY W DNIU 14 LISTOPADA – na trasie Krotoszyn – ul. Gajowa (Leśniczówka) – Helenopol – Studnia Świętego Marcina – Chachania – Krotoszyn (15km). W rajdzie uczestniczyło 94 uczniów.

RAJD PIESZY W DNIU 20 MARCA 2010r. – na trasie Krotoszyn – Konarzew – Zduny – Borownica – Perzyce – Krotoszyn. (16km) W rajdzie uczestniczyło 56 uczniów.

RAJD PIESZY W DNIU 15 MAJA 2010r. – na trasie Krotoszyn – Cieszków( przejazd PKP) – Trzebicko – Rezerwat ”Stawy Milickie” – Milicz (22km, pieszo) – Krotoszyn ( PKP). W rajdzie uczestniczyło 33 uczniów.

ORAZ DWIE WYCIECZKI JEDNODNIOWE NA ŚLĘŻE W DNIACH 08 i 09 PAŹDZIERNIKA 2010r. W tych wyjazdach wzięło udział 90 uczniów.

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE PTSM „ TRAPER”   ZORGANIZOWAŁO RÓWNIEŻ WYPRAWĘ TRZYDNIOWĄ W GÓRY BYSTRZYCKIE I OKOLICE MIĘDZYGÓRZA W DNIACH 31 MAJA – 02 CZERWCA. W wyjeździe uczestniczyło 33 uczniów.

WE WSZYSTKICH IMPREZACH TURYSTYCZNYCH W ROKU SZKOLNYM 2009/2010 WZIĘŁO UDZIAŁ 411 UCZNIÓW. UCZNIOWIE SPOTYKALI SIĘ RÓWNIEŻ W COTYGODNIOWYCH ZAJĘCIACH W RAMACH KOŁKA TURYSTYCZNEGO.

SZKOLNE KOŁO PTSM W ROKU SZKOLNYM 2008/2009 ZORGANIZOWAŁO:

WYCIECZKĘ JEDNODNIOWĄ NA WZGÓRZA STRZELIŃSKIE W DNIU 27 KWIETNIA 2009r. W wycieczce wzięło udział 20 uczniów pod opieką J. Strasburgera i R. Kluby. Z Krotoszyna do Białego Kościoła grupa udała się autobusem, podobnie jak w drodze powrotnej z Henrykowa do Krotoszyna. Natomiast z Białego Kościoła przez Grębczyce, Gromnik (393m.n.p.), Romanów, Dobroszów, Kalinkę (388m.n.p.), Mlecznik ( 312m.n.p.), Skalice do Henrykowa grupa przemierzyła pieszo (20km). Celem wycieczki było poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych Wzgórz Strzelińskich, wędrówka szlakami turystycznymi, funkcjonowanie w grupie turystycznej.

WYCIECZKĘ JEDNODNIOWĄ NA ŚLĘŻĘ W DNIU 12 CZERWCA 2009r. W wycieczce wzięło udział 35 uczniów pod opieką R. Kluba, M. Marcinkowskiej i R. Krawczyka. Uczestnicy zdobyli Ślęże (718m.n.p.) Najtrudniejszym szlakiem i w drodze powrotnej obejrzeli wspaniały pokaz fontanny we Wrocławiu.

WYCIECZKI TRZYDNIOWE:

W DNIACH 31 MAJA- 02 CZERWCA 2009r. DO MIĘDZYGÓRZA. Pod opieka R. Kluba, J. Strasburgera i J. Stróżyk-Banaszak 28 uczniów zwiedziło kopalnie złota w Złotym Stoku, Twierdze w Kłodzku, zdobyło piękne szczyty Igliczną (870m.n.p.) Z sanktuarium M.B. Śnieżnej oraz Śnieżnik (1425m.n.p.).

W DNIACH 8 CZERWCA – 10 CZERWCA 2009r. 27 uczniów wędrowało przez piękne Góry Sowie oraz zwiedzało podziemną fabrykę w Osówce i wspaniałą barokową bazylikę w Krzeszowie. Opiekunami byli R. Kluba, J. Strasburger, J. Stróżyk – Banaszak.

W ROKU SZKOLNYM 2008/2009 SKT PTSM ZORGANIZOWAŁO:

4 RAJDY PIESZE, 2 WYCIECZKI JEDNODNIOWE, ORAZ 2 WYCIECZKI TRZYDNIOWE. RAZEM WE WSZYSTKICH IMPREZACH TURYSTYCZNYCH WZIĘŁO UDZIAŁ 352 UCZNIÓW.

25 PAŻDZIERNIKA 2008r. – RAJD NA TRASIE KROTOSZYN – REZERWAT „MIEJSKI BÓR” - DĄB ROZDRAŻEWSKICH – GŁAZ NARZUTOWY – KROTOSZYN (15km). W rajdzie wzięło udział 52 uczniów. Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych ikrajoznawczych rejonu Krotoszyna, zapoznanie się z formami ochrony przyrody (rezerwat).

15 LISTOPADA 2008r. – RAJD NA TRASIE KROTOSZYN – PERZYCE – BOROWNICA – LEŚNICZÓWKA MIEJSKA – KROTOSZYN (13km). W rajdzie wzięło udział 81 uczniów.
Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych okolic Krotoszyna i Zdun oraz doskonalenie umiejętności turystycznych.

31 STYCZNIA 2009r. – RAJD NA TRASIE KROTOSZYN – KONARZEW – REZERWAT „MSZAR BOGDANIEC” – KRZYŻ NAPOLEOŃSKI – SALNIA – KROTOSZYN (12km). W rajdzie uczestniczyło 52 uczniów. Celem rajdu było zapoznanie się z forma ochrony przyrody( rezerwat), poznanie walorów przyrodniczych i krajoznawczych okolic Krotoszyna, funkcjonowanie w grupie turystycznej.

18 KWIETNIA 2009r. – RAJD NA TRASIE BIADKI PKP – REZERWAT „DĄBROWA koło BIADEK KROTOSZYŃSKICH” – CHRUSZCZYNY – CHWALISZEW – REZERWAT „DĄBROWA SMOSZEW” – GLAZ NARZUTOWY – KROTOSZYN (18km). W rajdzie brało udział 57 uczniów. Celem rajdu była realizacja założeń programu „Trzymaj formę” oraz zapoznanie się formą ochrony przyrody, taką jak rezerwat, poznanie walorów turystycznych, przyrodniczych i krajoznawczych okolic Biadek i Krotoszyna.

Opracowanie: R. Kluba

Strona główna | SK LOK | Traper | TPD | Artifex