Świetlica
Strona główna

 

 

 Kliknij w miniaturę i przejdź do galerii. 
Ś
wietlica jest czynna w godzinach od 6.45 – 16.00 w dni nauki szkolnej. Zapisy do świetlicy rozpoczynają się dnia 1 września. Rodzice przy zapisie dziecka są zobowiązani do wypełnienia „Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej”, zapoznania się z informacjami dotyczącymi funkcjonowania świetlicy oraz do przedstawienia zaświadczeń o zatrudnieniu.

Rodzice mogą wpłacić dobrowolną składkę przeznaczona na zakup materiałów papierniczych oraz innych pomocy.  

Przeprowadzone zajęcia dają dzieciom możliwość czynnego wypoczynku i rozwijania swoich zainteresowań. Uczniowie odrabiają zadania domowe, doskonalą liczenie i czytanie, wyrównują braki wiedzy korzystając z pomocy koleżeńskiej lub indywidualnej pomocy wychowawcy. Wyrabiają w sobie poczucie odpowiedzialności za wygląd najbliższego otoczenia, poszanowania własności osobistej oraz mienia szkolnego. W czasie zajęć plastyczno – technicznych dzieci rozwijają swoje umiejętności i zdolności. Wykonują prace plastyczne, które zdobią szkołę, świetlicę i biorą udział w konkursach.

Lubianą przez dzieci formą zajęć są również gry i zabawy ruchowe. Przy sprzyjającej pogodzie odbywają się one na świeżym powietrzu (zabawy, spacery).

Karta zgłoszenia na obiady.

Rezygnację z posiłku należy zgłosić najpóźniej do godziny 8.00 w danym dniu do sekretariatu lub intendentki.  Szczegółowych informacji udzielają opiekunowie.


Dzieci ze świetlicy w każdą środę rozwijały swoje umiejętności w pracowni komputerowej. Bardzo chętnie wykonywały prace w programie graficznym Paint, wykorzystując poznane narzędzia. Wykonane prace były inspirowane własną inwencją twórczą lub obejrzeniem prezentacji multimedialnych, filmów i wysłuchanych piosenek. Uczniowie doskonalili też swoje umiejętności posługiwania się poznanymi narzędziami w edytorze tekstu. W Wordzie pisali różne formy wypowiedzi pisemnych. Dużym zainteresowaniem cieszył sie program "Mistrz klawiatury". Był też czas na gry edukacyjne, które rozwijały zdolności logicznego myślenia. Zajęcia w pracowni komputerowej cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Opracowały: Mariola Bruder i Renata Kramarz 

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę wielkanocną:
I miejsce Adrian Heider 
II miejsce Zuzanna Wizner 
III miejsce Wiktoria Zielichowska, Malwina Marszałek 
Wyróżnienia: 
Łucja Banaszak, Jagoda Kulińska Zofia Łuczak

Opracowanie Mirosłąwa Urbaniak
Dodano 6 kwietnia 2018


Dnia 27 marca odbył się świetlicowy konkurs wiedzy o wiośnie i Wielkanocy dla klas I-III. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu quizu, drugi zaś, wyłaniający laureatów, na odgadywaniu zagadek. Chętnych było wielu, każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Osuch z kl. IIIe, drugie miejsce Maksymilian Żaruk z kl. Ia, trzecie miejsce Olivier Papiernik z kl. IIIc.

Opracowanie Natalia Zakońska
Dodano 5 kwietnia 2018


27 marca dzieci ze świetlicy wybrały się do Muzeum Regionalnego w Krotoszynie, gdzie miały okazję poznać dawne zwyczaje wiosenne i wielkanocne. Za mnóstwo ciekawostek oraz świetną zabawę dziękujemy absolwentce naszej szkoły pani Alicji Obal.

Opracowanie Mirosława Urbaniak
Dodano 27 marca 2018


21 marca 2018r.dzieci w świetlicy również powitały wiosnę. W oczekiwaniu na tą piękną porę roku uczniowie wykonali prace plastyczne różnymi technikami, które są ozdobą świetlicy. Dzieci słuchały piosenek o wiośnie i opowiadania pt."Marzanna", które przybliżyło im ten staropolski obrzęd przywoływania wiosny i odpędzania zimy. W sali komputerowej oglądały prezentację multimedialną pt. "Przyszła wiosna". W programie graficznym Paint przedstawiły swoje wyobrażenie na temat wiosny. Wszystkie dzieci mają nadzieję , że niedługo będzie prawdziwie wiosenna pogoda i będą mogły bawić się na boisku i w parku.


Opracowały: Renata Kramarz i Mariola Bruder
Dodano 22 marca 2018


Dnia 7 marca 2018 r. dzieci ze świetlicy pod opieką pań Marty, Natalii i Renaty wyszły na boisko szkolne , aby pograć w piłkę. Nagle chłopcy zobaczyli ptaka siedzącego na ich ulubionej zielonej piłce, który nie chciał odlecieć. Jastrząb potraktował piłkę w ruchu jak zdobycz , wbił się szponami , ale nie mógł z nią odlecieć , bo była za ciężka. Jeden z chłopców zobaczył w parku pana , który opiekuje się jastrzębiem i zawołał go. Opiekun zwabił ptaka przysmakiem, a dzieci mogły z nim porozmawiać . Dowiedziały się ,że jest to Myszołowiec nazywany Jastrzębiem Harrisa. Ptak ten na wolności występuje w Ameryce i poluje na małe ssaki np. króliki, ptaki i gady. Jest jednym z drapieżnych ptaków wykorzystywanych w sokolnictwie , a jego zadaniem w naszym parku jest płoszyć gawrony , aby nie zakładały gniazd. Dobrze , że nasza szkoła jest tak blisko parku , bo nawet wyjście na boisko może być ciekawą lekcją przyrody.


Opracowanie: Renata Kramarz , Marta Marciniak , Natalia Zakońska.
Dodano 7 marca 2018 roku

 


Dnia 29 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie dziadków z wnukami. Wnuczki i wnukowie zaprezentowali swoim dziadkom przygotowane wiersze i piosenki. Każdemu z dziadków dzieci wręczyły samodzielnie wykonane upominki z okazji obchodzonego w Polsce święta Dnia Babci i Dnia Dziadka. Spotkanie z dziadkami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Przygotowała i opracowała Małgorzata Wojciechowska


Dnia 4 października 2017r. dzieci w ramach zajęć świetlicowych udały się do Muzeum Regionalnego w Krotoszynie. Tam uczniowie z klas trzecich wysłuchali wiadomości o początkach naszego miasta. Dowiedzieli się jaki był rodowód nazwy Krotoszyna oraz poznali nazwiska pierwszych właścicieli i ich herby. Duże zainteresowanie u dzieci wzbudziła makieta dawnego miasta oraz kula armatnia, którą wykopała w swoim ogrodzie mieszkanka Krotoszyna. Trudno było dzieciom uwierzyć, że park, w którym spacerujemy, kiedyś był jednym dużym stawem. Wśród wielu oglądanych eksponatów zwrócili też uwagę na żelazne okowy znalezione w piwnicy ratusza. Dzieci wróciły zadowolone, że w tak krótkim czasie wzbogaciły swe wiadomości o dziejach naszego miasta.


Opracowały Renata Kramarz i Mariola Bruder 

Strona główna | Aktualności | Dokumenty | Konkursy | Historia szkoły | Biblioteka | Stowarzyszenie | Promocja zdrowia | Rada Uczniowska | Świetlica | Koła i organizacje | UKS | Sport | Projekty | Izba Pamięci | Piknik | Absolwenci