Sport
Strona główna
Aktualności
Dokumenty
Historia szkoły
Nauczyciele
Promocja zdrowia
Rada Uczniowska
Koła i organizacje
UKS
Sport
Projekty
Izba Pamięci

 

Kliknij w miniaturę i przejdź do galerii

Dwie drużyny dziewcząt i chłopców wraz z zawodnikami rezerwowymi pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego – Moniką Czubak – Snelą , Jackiem Mielcarkiem i pod czujnym okiem rodziców wzięły udział w finale wojewódzkim Drużynowych Mistrzostw w Pływaniu. Zawody odbyły się 16 listopada w Termach Maltańskich. Wyścigi sztafet poprzedzone były startami indywidualnymi. Wysokie miejsca w pierwszej dziesiątce w Wielkopolsce zajęli:

  • Allen Rozum na dystansie 25 m st. dowolnym z czasem 0:14;31 – 6 miejsce

  • Alicja Piaskowska na dystansie 25 m st. grzbietowym z czasem 0:22;21 – 9 miejsce

  • Kacper Snela na dystansie 25 m st. klasycznym z czasem 0:20;41 – 9 miejsce

  • Anna Chlebowska na dystansie 25 m st. klasycznym z czasem 0:24;98 – 10 miejsce.

Po dodaniu punktów za wyścigi sztafet ostatecznie drużyna chłopców zajęła wysokie VIII miejsce w stawce 42 drużyn, a dziewcząt XVII miejsce na 41 startujących zespołów.
Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.


Opracowanie
Monika Czubak - Snela


Dwie sztafety: dziewcząt i chłopców reprezentowały Szkołę Podstawową nr 4 w zawodach rozgrywanych w ramach "Igrzysk Dzieci"  zorganizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. 30 października w krytej pływalni Wodnik na starcie stanęli:

CHYTROWSKA OLIWIA
HAMROL IGOR
GRENDA JULIANNA
PŁÓCIENNICZAK JULIUSZ
ZIELICHOWSKA WIKTORIA
WRÓBEL SZYMON
CHLEBOWSKA ANNA
WRÓBEL WOJCIECH
PIASKOWSKA ALICJA
ANDRYSZEWSKI ALEKSANDER
CHLEBOWSKA ALEKSANDRA
CHMURZYŃSKI – JUNIK ALAN
WAJSZCZAK WERONIKA
AUGUSTYNIAK PAWEŁ
SZCZEPANIAK ALEKSANDRA
CICHOWLAS JAN
CICHOWLAS ZOFIA
KRZYŚKÓW DOMINIK
SZYMAŃSKA MARCELINA
ROZUM ALLEN
ŚLAGOWSKA NIKOLA
SNELA KACPER
ZAREMBA WERONIKA
CIESIÓŁKA KACPER
ZIELEZIŃSKA PATRYCJA
CIESIAK ANTONINA

Obie sztafety spisały się fantastycznie i zajęły pierwsze miejsca, a tym samym wywalczyły prawo startu w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w listopadzie w Poznaniu. Szesnastu zawodników wystartowało także indywidualnie i zdobyło aż 14 medali. Są to:

CHYTROWSKA OLIWIA III m st. dowolny czas 0:24;48
GRENDA JULIANNA I m st. dowolny czas 0:24;01
CHLEBOWSKA ANNA I m st. klasyczny czas 0:28,34
PIASKOWSKA ALICJA I m st. grzbietowy czas 0:23;35
WAJSZCZAK WERONIKA III m st. dowolny czas 0: 20;28
SZCZEPANIAK ALEKSANDRA I m st. grzbietowy czas 0:21;12
ŚLAGOWSKA NIKOLA I m st. klasyczny 0:23;78
ZAREMBA WERONIKA II m st. klasyczny czas 0:24,60
HAMROL IGOR II m st. dowolny 0:18;61
PŁÓCIENNICZAK JULIUSZ I m st. grzbietowy 0:23,80
ANDRYSZEWSKI ALEKSANDER II m st. klasyczny 0:29;37
CICHOWLAS JAN I m st. grzbietowy 0:21,08
ROZUM ALLEN II m st. dowolny 0:14;43
KACPER SNELA I m. st. klasyczny 0:23;26

Wszystkim biorącym udział w zawodach, a w szczególności zawodnikom rezerwowym – stanowiącym tak samo ważną część drużyny jak startujący zawodnicy, gorąco dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.


Opiekunowie
Monika Czubak – Snela
Jacek Mielcarek


Opracowanie
Monika Czubak – Snela


Do bardzo udanych występów mogą zaliczyć udział nasze dziewczęta w Finale Wojewódzkim w Poznaniu, który odbył się na Hipodromie Wola. W sztafetowych biegach przełajowych wywalczyły 16 miejsce na 41 drużyn. Skład drużyny: Ciesiak Antonina, Dajewska Kornelia, Dziedzina Roksana, Kuźma Wiktoria, Łaskarzewska Zuzanna, Szczepanek Aleksandra, Ślagowska Nikola oraz Winkowska Julia. Brawo dziewczęta!!!

Opiekun R. Chojnicki


Do bardzo udanych występów mogą zaliczyć chłopcy udział w Finale Wojewódzkim w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbył się 30 maja w Pile. Zajęli 11 miejsce na ok. 800 szkół w Wielkopolsce. Drużyna wystąpiła w składzie: Marciniak Kacper, Kacper Kasperek, Grząka Dawid, Kaj Mateusz, Dubisz Mateusz oraz Rozum Allen. Brawo chłopcy!!!!

Opiekun R. Chojnicki

13 czerwca 2017 r odbył się w Krytej Pływalni Wodnik kolejny już memoriał pływacki upamiętniający wybitnego pływaka z Krotoszyna – Jana Szlachtę. Szkołę Podstawową nr 4 reprezentowało w zawodach 33 uczniów z klas I – VI. Część z nich stanowili wychowankowie działającego przy szkole UKS Delfin 4. W rywalizacji indywidualnej zdobyliśmy 28 medali, a w Biegu Memoriałowym na dystansie 100 m stylem klasycznym trzecia była Julia Bielawna. Już po raz drugi udało nam się także zwyciężyć w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych. Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zdobycie punktów dla drużyny, życzymy dalszych sukcesów sportowych i bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Opiekunowie
Monika Czubak – Snela
Jacek Mielcarek


III miejsce w finale rejonu w Ostrowie Wielkopolskim. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy w finale rejonu w czwórboju lekkoatletycznym i awansowali do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Pile. Skład drużyny: Grząka Dawid, Kaj Mateusz, Dubisz Mateusz, Rozum Allen, Jopek Michał, Marciniak Kacper oraz rezerwowy Kasperek Kacper. BRAWO !!!!!

Opiekun R. Chojnicki


13 maja nasi uczniowie startowali w drużynowych biegach przełajowych. Wszystkie drużyny wywalczyły II miejsce a najlepiej wypadli: Marciniak Kacper, który był 2 i Jakub Waligóra który zajął 3 miejsce. Gratulacje dla wszystkich.

Opiekun R. Chojnicki


I i III miejsce zajęli uczniowie z czwórki w czwórboju lekkoatletyczny (60m skok w dal rzut p. palantową oraz bieg na 600m dziewczęta i 1000m chłopcy) w mistrzostwach powiatu w dniu 10 maja. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Bielawna Julia, Bachórz Nadia, Kominek Julia Roszowska Joanna, Wolniak Wiktoria oraz Niedobitek Gabrysia. Chłopcy zajmując I miejsce awansowali do finału rejonu w Ostrowie Wielkopolskim w składzie: Marciniak Kacper, Kasperek Kacper Grząka Dawid, Kaj Mateusz, Rozum Allen, Dubisz Mateusz .

Opiekun Ryszard Chojnicki


III Zajączkowy Turniej „ Dwóch ogni” klas trzecich rozstrzygnięty.12.04.2017r. odbyły się finałowe mecze o czekoladowe zajączki klas III.
W półfinale w „Dwa ognie” walczyły klasy III A i III D , a następnie o I miejsce klasy III D i III C . Lepsze w finale okazały się dzieci z klasy IIIC. Po meczach eliminacyjnych dniu 06.04.2017, w których brały udział wszystkie klasy III systemem pucharowym, do finału awansowały trzy zespoły. Zespoły składały się z pięciu dziewczyn i pięciu chłopców. Trenerzy-wychowawcy usatysfakcjonowani z formy i umiejętności oraz waleczności podopiecznych z zajączkami rozpoczęli Święta Wielkanocne. Życzenia zdrowych spokojnych świąt składa organizator turnieju Arkadiusz Figaj i sponsorzy - miłośnicy piłki siatkowej z SP4.

1 marca późnym popołudniem, około godz. 18.30, zakończyły się szkolne zawody w skoku wzwyż współorganizowane przez UKS Delfin 4. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VI i rozpoczął się rozgrzewką poprowadzoną przez aktualną Wicemistrzynię Polski Juniorek   w biegu na 60 m przez płotki  (absolwentkę  naszej szkoły) – Marcelinę Winkowską . Najwcześniej rywalizację rozpoczęli uczniowie klas czwartych.  Po emocjonującej walce najlepsze wyniki uzyskali:

1.      JAN CICHOWLAS 109 cm

2.      ALAN CHMURZYŃSKI – JUNIK 95 cm

3.      OLIWIER DZIERLA 95 cm

 

1.      DOMINIKA OLECH 111 cm

2.      ALEKSANDRA SZCZEPANIAK 110 cm

3.      ANTONINA CIESIAK 110 cm

Starsi uczniowie swoje zawody rozpoczęli o godzinie 16.00. Największe emocje towarzyszyły skokom dziewcząt klas piątych, gdzie w celu wyłonienia drugiego miejsca niezbędna była dogrywka oraz  chłopców  klas szóstych, gdzie o pierwsze miejsce rywalizowało trzech równo skaczących zawodników.  W kategorii klas piątych triumfowali:

1.      ALLEN ROZUM 125 cm

2.      KACPER SNELA 110 cm

3.      KAROL WALENDOWSKI 100 cm

 

1.      WERONIKA ZAREMBA 105 cm

2.      MARTYNA WASIELAK (po dogrywce) 107 cm

3.      GABRIELA NIEDOBITEK 105 cm

Po czterech seriach skoków najlepsi wśród uczniów klas szóstych okazali się :

1.      ARKADIUSZ KLARCZYK 136 cm

2.      KACPER MARCINIAK 135 cm

3.      DAWID GRZĄKA 133 cm

 

1.      JOANNA ROSZOWSKA 121 cm

2.      JULIA BIELAWNA 116 cm

3.      ZUZANNA GILICKA 115 cm

Dodatkową atrakcją zawodów był Konkurs Rodzinny. Po zakończeniu zmagań uczniów, po raz pierwszy w historii, w zawodach wzięli udział także rodzice. Wystartowało pięciu panów a ich wyniki zsumowane zostały z wynikami  wcześniej startujących  pociech. W konkurencji tej zwyciężyli:

1.      DAWID I PAWEŁ GRZĄKA  133 cm + 143 cm (276 cm)

2.      FILIP I PRZEMYSŁAW KOCZOROWSKI  110 cm + 160 cm (270 cm)

3.      MATEUSZ I MARCIN KAJ 127 cm + 128 cm (255 cm)

Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy i gratulujemy rywalizacji  fair – play oraz uzyskanych rezultatów. Podczas  zawodów działał sekretariat  dzielnie prowadzony przez uczniów klasy VI c. Im również należą się duże podziękowania. Patronat medialny nad tym przedsięwzięciem przejęła telewizja Pro – art.

Opracowanie

Monika Czubak - Snela


12 lutego podczas Ogólnopolskich Zawodów Pływackich Julia Bielawna –uczennica kl.VI c - zdobyła 2 złote medale. Julia wystartowała stylem klasycznym na dwóch dystansach 100 m i 200 m i w obu triumfowała. W zawodach w Zielonej Górze udział wzięło ponad 170 zawodników. Tydzień później 17 i 18 lutego Julia startowała w kolejnych zawodach- tym razem w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Zdobyła tu tytuł Mistrzyni Wielkopolski w stylu klasycznym na dystansie 100m oraz Wicemistrzyni na dystansie 50 m. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Opracowanie
Monika Czubak - Snela


15 stycznia w niedzielę zakończyliśmy akcję pod hasłem Kilometry pomocy. W terminie od 15 grudnia2016 r. do 15 stycznia 2017 r. uczniowie przejechali na rowerkach stacjonarnych ponad 2400 km. Za każdy przejechany kilometr sponsor akcji płacił 20 gr. Uzyskaliśmy w ten sposób kwotę 490 zl , którą przekazaliśmy na konto WOŚP. Wszystkim , którzy włączyli się do udziału w tej szlachetnej sprawie serdecznie dziękujemy! Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy 6c, którzy przez cały czas trwania akcji pełnili dyżury przy rowerkach, pilnowali porządku. Ten sposób pomocy cieszył się dużym zainteresowaniem mediów – patronat nad nią przejęła Wielkopolska Gazeta Lokalna Krotoszyn oraz telewizja PROART z Ostrowa Wlkp. Relacje z akcji Kilometry pomocy dostępne są w internecie na stronie www.wlkp24.info


Organizatorzy:
UKS Delfin 4
Jacek Mielcarek
Monika Czubak - Snela


8 grudnia rozegraliśmy wielki finał! W dniu 1 grudnia odbyły się turnieje eliminacyjne, w których udział brały wszystkie dzieci z sześciu klas III. A cztery najlepsze klasy z turniejów A,B,D,E walczyły w finale. Po godzinnym zmaganiu, zwycięstwo odniosła klasa III B zdobywając 25 pkt, klasy A i D zdobyły po 20 pkt i zajęły drugie miejsce, klasa E z 15 pkt trzecie miejsce. Po konkurencjach biegowych, o zwycięstwie decydowało ułożenie przez klasę poprawnie hasła „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Wszystkie klasy otrzymały piłki i słodycze ufundowane przez miłośników piłki siatkowej (nauczycieli, rodziców i przyjaciół z naszej szkoły). Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!!


Arkadiusz Figaj i wychowawcy klas III


Dwie ośmioosobowe drużyny wraz z zawodnikami rezerwowymi rywalizowały w sztafetowych zawodach pływackich. Zawody zostały rozegrane w KP Wodnik. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy wygrali swoje konkurencje i tym samym wywalczyli awans do finału wojewódzkiego. Skład zwycięskich drużyn:
Julianna Grenda
Oliwia Chytrowska
Aleksandra Szczepaniak
Zofia Cichowlas
Nikola Ślagowska
Weronika Zaremba
Nadia Bachórz
Julia Bielawna
Oliwia Urbańska (r)
Patrycja Zielezińska (r)
Igor Hamrol
Juliusz Płócienniczak
Jan Cichowlas
Paweł Augustyniak
Kacper Snela
Allen Rozum
Dawid Grząka
Mateusz Chudy
Kacper Ciesiółka ( r)
Mateusz Kaj ( r)


Oprócz startów drużyn rozegrano także zawody indywidualne. Reprezentanci naszej szkoły zdobyli 13 medali. Warto wspomnieć, że prawie połowa zawodników to uczniowie biorący udział w zajęciach UKS Delfin 4 działającym od roku przy naszej szkole. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy udanego startu w finale wojewódzkim.


OPIEKUNOWIE:
Monika Czubak – Snela
Jacek Mielcarek


  • Sztafetowe biegi przełajowe

XXI MIEJSCE w Finale Wielkopolskim w Poznaniu.
Brawo dziewczęta !!!

W dniu 11 października 2016 roku drużyna dziewcząt z SP nr 4 zajęła XXI miejsce na 42 drużyny w Finale Wielkopolskim, który odbył się na Hipodromie Wola w sztafetowych biegach przełajowych 8x800m.
sztafeta wystąpiła w składzie :
Julia Bielawna
Oliwia Urbańska
Joanna Roszowska
Nadia Bachórz
Sandra Szymanek
Wiktoria Wolniak
Zuzanna Rudnicka
Gabrysia Niedobitek
Sara Ochmann


Opiekun Ryszard Chojnicki


I MIEJSCE i awans do Finału Wielkopolskiego w Poznaniu brawo dziewczęta !!!!!!!!
W dniu 29 września 2016 roku drużyna dziewcząt z SP nr 4 zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 8X800 m i awansowała do finału ,który odbędzie się 11 października w Poznaniu na Hipodromie Wola. III miejsce zajęli chłopcy, gratulacje!
Zwycięska sztafeta wystąpiła w składzie :
Julia Bielawna
Oliwia Urbańska
Joanna Roszowska
Julia Kominek
Sara Ochmann
Sandra Szymanek
Wiktoria Wolniak
Zuzanna Rudnicka

Opiekun
Ryszard Chojnicki


23 września odbyła się inauguracja roku sportowego w naszej szkole. Uczniowie klas młodszych zmagali się w "Biegu Krasnali" natomiast uczniowie klas starszych rywalizowali w "Biegu ku słońcu".
Wszyscy najmłodsi uczestnicy biegu otrzymali na mecie jabłuszka natomiast zwycięzcy biegów klas IV – VI pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez działający przy Szkole UKS Delfin 4. Uczestnikom biegu gorąco kibicował pan dyrektor Ireneusz Nowak.

Wyniki

Klasa IV
1. Aleksandra Szczepaniak
2. Antonina Ciesiak
3. Roksana Dziedzina

1. Jakub Waligóra
2. Paweł Augustyniak
3. Alan Chmurzyński – Junik

Klasa V
1. Sandra Szymanek
2. Wiktoria Wolniak
3. Gabriela Niedobitek

1. Allen Rozum
2. Michał Jopek
3. Sebastian Kempa

Klasa VI
1. Joanna Roszowska
2. Julia Bielawna
3. Oliwia Urbańska

1. Kacper Marciniak
2. Kacper Kasperek
3. Mateusz Chudy

 

Opr. Monika Czubak - Snela

Inauguracja Biegu Krasnala. W piątek 23.09.2016r. odbył się Bieg Krasnala. Klasy 1-3 biegły z pełnym uśmiechem zdobywając upragnione miejsca. Każdy z radością dotarł do mety. Dzieci dostały medale oraz puchary za zdobyte miejsca. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Opracowała Halszka Kobierska -Obal
 W niedzielę 25 września odbył się w Kobiernie kolejny, już XXI Bieg Sokoła. Po zaciętej rywalizacji na dystansach 500 i 1000 metrów najlepsze wyniki osiągnęli:
Rocznik 2009
2 miejsce Lisiecka Amelia
Rocznik 2008
1 miejsce Chytrowska Oliwia
3 miejsce Majchrzak Filip
Rocznik 2006
2 miejsce Ciesiak Antonina
3 miejsce Szczepaniak Aleksandra
Rocznik 2005
1 miejsce Rozum Allen
3 miejsce Szczuraszek Antoni
Rocznik 2004
1 miejsce Marciniak Kacper
2 miejsce Kasperek Kacper
 

Opiekunowie
Monika Czubak – Snela
Ryszard Chojnicki
Jacek Mielcarek

Opracowała
Monika Czubak – Snela


25 listopada 2013 roku odbyło się spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i świata w siatkówce plażowej z Łukaszem Kaczmarkiem. Jest on absolwentem naszej szkoły. Zapoznał nas z dorobkiem sportowym i osiągniętymi wynikami na szczeblu Polski, Europy i świata oraz opowiedział z rodzicami – jak zostać mistrzem? Nasz Mistrz złożył autograf w sali gimnastycznej na „Ścianie Mistrzów”. Podczas spotkania uczniowie robili wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymali autograf. Na pamiątkę Łukasz podarował naszej szkole swoją koszulkę z autografem oraz upominki. Dyrekcja w podziękowaniu i uznaniu za wielką pracę wręczyła ogromny medal pamiątkowy i maskotkę naszej szkoły – bociana Kajtka. Obecnie Łukasz gra w I lidze zespołu w Wałbrzychu. Spotkanie przygotowali byli wychowawcy Mariola Bruder (kl.1-3) i Arkadiusz Figaj (kl.4-6). Sukcesy krotoszyńskiego zawodnika: dwukrotnie zdobył złoto podczas Mistrzostw Europy w Wilnie (2011 – U’18 i 2013 – U’20) oraz srebro w trakcie Mistrzostw Świata U’19 w Lanarce (2012). Trzy razy z rzędu zwyciężył w krajowym, juniorskim czempionacie (2011,2012,2013). Łukasz sięgnął także po tytuł mistrza globu w chorwackim Umag (2011 – U’19).


Opracowali: Mariola Bruder i Arkadiusz Figaj


Strona główna | Aktualności | Dokumenty | Historia szkoły | Nauczyciele | Promocja zdrowia | Rada Uczniowska | Koła i organizacje | UKS | Sport | Projekty | Izba Pamięci