• Rada Uczniowska

Na terenie naszej szkoły działa Rada Uczniowska. Głównym celem, jakie stawia sobie jest zintegrowanie uczniów . W tym celu odbywają się apele, podczas których dzieci mogą się poznać i zaprezentować swoje umiejętności. Poszczególne klasy przygotowują występy artystyczne: inscenizacje, wiersze, utwory instrumentalne, piosenki. Biorą również udział w licznych konkursach plastycznych i literackich. Zwracamy również uwagę na zagadnienie bezpieczeństwa naszych podopiecznych w szkole i poza nią. Pragniemy wytworzyć przyjazną atmosferę.

Opiekunkami Rady Uczniowskiej  są: Agnieszka Gierłowska, Magdalena Marcinkowska oraz Kinga Sygiet.

W naszej szkole po raz osiemnasty odbyła sie akcja zbierania monet " Góra grosza". Celem tej ogólnopolskiej zbiórki jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym poza własną rodziną. Akcja ta cieszyła sie ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Udało nam sie zebrać 543,60 zł .Pieniążki zostały wysłane do Towarzystwa "Nasz Dom".

Opracowała : opiekun Samorządu Uczniowskiego - Kinga Sygiet

Dnia 3 czerwca 2016 roku odbyły się wybory do Rady Uczniowskiej na rok szkolny 2016/2017. Uprawnionych do głosowania było 83 uczniów klas IV oraz 100 uczniów klas V.
Uczniowie klas V oddali 90 głosów, w tym dwa głosy nieważne (głosowano na swoją klasę). Uczniowie klas IV oddali 77 głosów w tym dwa głosy nieważne. Jeden z uczniów odmówił udziału w głosowaniu. Dnia 14 czerwca 2016 odbyło się spotkanie starej i nowej Rady Uczniowskiej. Pani dyrektor Dorota Rutkowska powitała nowych członków i podziękowała odchodzącym uczniom za współpracę.

Skład Rady Uczniowskiej na rok szkolny 2016/2017

Przewodniczący: Łukasz Ćwik
Zastępca: Kacper Snela
Sekretarz: Oliwia Urbańska
Sekcja gospodarcza: Allen Rozum, Jakub Formanowski, Mateusz Kaj, Kacper Minta, Wojciech Skrzypniak
Sekcja kulturalna: Wiktoria Żyto, Justyna Bielawna, Nikola Paszyn, Sandra Pewna
Sekcja rewizyjna: Wojciech Cierniewski, Bartosz Kalak, Julia Parysek, Weronika Zaremba

Dyżur pełnią klasy szóste. Klasa pełni dyżur 1 miesiąc. Dyżur jest pełniony na następujących stanowiskach:
- toalety : stara szkoła - 1 osoba;
- na parterze – 1 osoba;
- na korytarzu na piętrze – 1 osoba
- przy stołówce – 2 osoby
- toalety przy wejściu do dużej sali gimnastycznej – 1 osoba

Miesięczny grafik dyżurnych ma być sporządzony na 3 dni przed rozpoczęciem przez klasę dyżuru. Grafik będzie wisiał w widocznym miejscu w pokoju nauczycielskim oraz w klasie dyżurującej.
Dyżur będzie trwał od pierwszej przerwy (po pierwszej lekcji) do 6 przerwy (po 5 lekcji)
Jedna osoba pełni dyżur w ciągu jednego dnia na danym stanowisku.
Obowiązki dyżurnego:

• osoba pełniąca dyżur ma przypięty identyfikator

• -dyżurny pilnuje porządku na wyznaczonym stanowisku:

• pilnowanie porządku w toaletach

• kierowanie kolejką przy automacie ( w kierunku pokoju nauczycielskiego)

• w stołówce mogą przebywać osoby siedzące przy stolikach i jedzące śniadanie - osoby biegające i chodzące mają być wypraszane na boisko

PLAN DYŻURÓW:
październik – VI A marzec – VI B