Konkursy

Strona główna

kliknij w miniaturę i przejdź do galerii

Rok szkolny 2017/2018

 

W tym roku szkolnym trzech uczniów klas siódmych zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursów z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki. Termin eliminacji rejonowych konkursu z języka polskiego zbiegł się z organizowanym wcześniej wyjazdem na warsztaty językowe do Londynu, co sprawiło, że uczennice: Weronika Glapa z klasy VIIb oraz Nikola Kulińska z klasy VIIc, nie mogły wziąć udziału w zmaganiach konkursowych. Na konkursie z języka angielskiego w Kaliszu mieliśmy już swoich reprezentantów, byli to: Weronika Glapa z klasy VIIb i Wojciech Cierniewski z klasy VIIc. Wojtek reprezentował również naszą szkołę na konkursie matematycznym w Koninie. Łatwo nie było i na przejście do finału zabrakło im kilku punktów, jednak należy dodać, że nasi uczniowie byli jedynymi reprezentantami szkół podstawowych z gminy Krotoszyn. Cieszymy się bardzo i serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy zarówno uczniom, jak i nauczycielom za ogromny trud włożony w przygotowanie do udziału w konkursach.


Opracowały: Karolina Sperzyńska i Dorota Mielcarek


Dnia 22 marca 2018 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski klas pierwszych, drugich i trzecich twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczestniczyło w nim czternastu uczniów. Uczestnicy zaprezentowali różnorodne utwory liryczne. Komisja w składzie : p. Justyna Junik, p. Elżbieta Wiśniewska, p. Iwona Pałasz wyłoniła następujących zwycięzców:
Wśród klas pierwszych
I miejsce – Zuzanna Świca
II miejsce - Zuzanna Zagórska
III miejsce – Adam Wasielewski
W klasach drugich
I miejsce- Zuzanna Bielecka
II miejsce- Stanisław Królak
W klasach trzecich
I miejsce – Zofia Gulczyńska
II miejsce - Antonina Gryszka
II miejsce - Paulina Ignasiak
III miejsce - Alicja Kręczyńska
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zdobywcy miejsc punktowanych nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom gratuluję i dziękuję za udział oraz przygotowanie utworów . Paniom: Justynie Junik, Elżbiecie Wiśniewskiej i Iwonie Pałasz dziękuję za pracę w komisji konkursu.

Opracowała Małgorzata Wojciechowska


27 marca 2018 roku zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego na Projekt Kartki Wielkanocnej, w którym uczestniczyli uczniowie klas I, II i III.
Spośród wszystkich zgromadzonych prac konkursowych komisja konkursowa wyróżniła 3 prace, co nie było łatwe! Nagrodzone prace: w kategorii klas I zwyciężyła Zuzanna Zagórska, w kategorii klas II – Nikola Nowakowska, a w kategorii klas III – Alicja Kręczyńska.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie i życzę powodzenia w kolejnych plastycznych zmaganiach.

Organizator konkursu
Anna Marcinkowska


 • Gminny Konkurs Języka Polskiego

Patrycja Zielezińska – uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie laureatką 8 gminnego konkursu języka polskiego ” Mądrej głowie dość dwie słowie.”
28 lutego w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie, z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, odbył się konkurs dotyczący wiedzy i umiejętności polonistycznych. Należało wykazać się niebagatelną wiedzą z zakresu gramatyki, frazeologii oraz stylistyki. Organizatorkami konkursu były polonistki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Krotoszynie. W konkursie wzięło udział 13 uczniów. Należało rozwiązać test w ciągu 40 minut, zawierający otwarte i zamknięte pytania. Nasza uczennica zajęła III miejsce co na pewno zmotywuje ją, by nadal rozwijać swoje umiejętności humanistyczne.

Opracowanie .M. Czech
(dodano 15 marca 2018 roku)


9 lutego w naszej szkole odbył się I Miejsko-Gminny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii, którego byliśmy organizatorem. Wcześniej odbywały się eliminacje szkolne, podczas których wybierano uczestników konkursu. Naszą szkołę reprezentowali, jako najmłodsi z zawodników, uczniowie z klas czwartych: Jakub Jankowski (IV b) oraz Kacper Ignasiak (IV a). Pozostali uczestnicy to uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 8, Niepublicznej Szkoły Podstawowej oraz Szkoły Podstawowej w Świnkowie. Rywalizacja miała charakter quizu, który składał się zarówno z pytań zamkniętych, jak i otwartych, przedstawianych podczas prezentacji multimedialnej. Każdy uczestnik posiadał, tak jak w telewizyjnym „Jeden z dziesięciu”, trzy szanse. W ostatniej rundzie pozostało czworo zawodników, którzy powalczyli o miejsca na podium.
Wyniki konkursu: I miejsce- Julia Marszałek (SP 8), II miejsce – Kornelia Pawlak (SP 8), III miejsce-Kacper Ignasiak (SP 4). Przyznano również wyróżnienie za IV miejsce dla Jakuba Jankowskiego (SP4).
Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali egzemplarze brytyjskiej literatury pięknej oraz słowniki. Fundatorem głównych nagród był Burmistrz Krotoszyna oraz Szkoła Podstawowa nr 4 w Krotoszynie. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na krótki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy i dobrych wyników. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy w następnym roku.


Opracowanie .A.Dykcik

(dodano 27 lutego 2018 roku)Krótko przed feriami Dawid Gustowski z klasy IIIg pomyślnie reprezentował naszą szkołę w rozgrywkach szachowych i warcabowych. W środę 7 lutego 2018r. wraz z Jurkiem Żarukiem i Mateuszem Wasielewskim brał udział w III Powiatowym Turnieju Szachowym ,,Szach – Mat” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Benicach. Partie rozegrało łącznie 28 szachistów (z klas III-VII) z 10 szkół powiatu krotoszyńskiego. Nasz Dawid, okazał się z tej grupy niepokonanym i zdobył Tytuł Króla Szachów. Na drugi dzień, 8 lutego 2018r. Dawid reprezentował naszą szkołę biorąc udział w Mistrzostwach Powiatu w Warcabach Klasycznych zorganizowanych przez Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy. Rozgrywki odbyły się na Sali przy Szkole Podstawowej w Smolicach. Także tu nasz uczeń pokazał swe możliwości zdobywając też I miejsce. Z uwagi na zdobyte miejsce, uczeń w najbliższym czasie pojedzie na finał wojewódzki.
Dziękuję Dawidowi za zdobyte miejsca i godne reprezentowanie naszej szkoły. Dziękuję też tacie Dawida – p. Przemysławowi Gustowskiemu, który trenuje syna od dwóch lat w rozgrywkach szachowych
i warcabowych.

Opracowanie – Sławomir Kramarz
 

(dodano 26 lutego 2018 roku)


 • Regulamin konkursu recytatorskiego

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO KLAS I , II i III
TWÓRCZOŚCI JANA BRZECHWY I JULIANA TUWIMA
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018.
I. Cele:
1. Zainteresowanie dzieci sztuką recytacji i kulturą słowa.
2. Motywacja uczniów do poszerzania znajomości literatury dla dzieci.
3. Doskonalenie pracy z tekstem poprzez wyrażanie własnych doznań artystycznych.
4. Doskonalenie dźwiękowej formy wypowiedzi.
5.Doskonalenie umiejętności wykazywania interpretacyjnych różnic w tekstach.
6.Zachęcanie najmłodszych do czytania wierszy.
II. Organizator:
Małgorzata Wojciechowska
III. Założenia programowo-organizacyjne:
1.W konkursie uczestniczą uczniowie klas I, II i III.
2.Każdy uczestnik przygotowuje do prezentacji dowolnie wybrany jeden wiersz podając autora i tytuł.
3.Podczas konkursu uczestnik prezentuje przygotowany utwór.
4.Czas prezentacji jednego utworu nie może przekroczyć trzech minut.
5.Konkurs składa się z etapu szkolnego i międzyszkolnego.
6.Wystąpienie uczestników będzie oceniać jury według następujących kryteriów:
-pamięciowe opanowanie tekstu;
-interpretacja tekstu;
-kultura słowa
-ogólny wyraz artystyczny.
7.Zwycięzcy szkolnego konkursu zaprezentują przygotowane utwory w międzyszkolnym konkursie
recytatorskim klas pierwszych, drugich i trzecich „ Twórczość Juliana Tuwima i Jana Brzechwy w Baszkowie.
Suma punktów zadecyduje o kolejności miejsc w poszczególnych poziomach klas.
W ocenie nie będzie brane pod uwagę przebranie.
Nie zalecane jest gestykulowanie i poruszanie się podczas recytacji.
IV. Termin konkursu.
15 marca 2018 r.
V. Zgłoszenia uczestników do 5 marca 2018 r u wychowawcy lub p. Małgorzaty Wojciechowskiej.


Dzisiaj w naszej szkole odbył się pierwszy międzyklasowy konkurs o tematyce ekologiczno-przyrodniczej dla klas trzecich. Wzięło udział 18 osób z klas trzecich. Osoby które zajmą najwyższe miejsca 13 marca będą brały udział w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYM. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Wyniki podamy niebawem.

 • Wyniki konkursu

26 stycznia zostały ogłoszone wyniki Międzyklasowego Konkursu Przyrodniczo-Ekologicznego dla klas trzecich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę punktów etapu międzyklasowegou zostali zakwalifikowani do XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Wśród wyróżnionych osób znaleźli się: Małgorzata Ćwik, Nadia Frik, Mateusz Wasielewski, Aleksandra Jęch, Julia Kossmann, Jerzy Żaruk, Emilia Poprawa.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom wiedzy, a wyróżnionym – życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim.
 

Organizatorzy konkursu: Anna Marcinkowska, Halszka Kobierska - Obal


Dnia 11 stycznia 2018 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski  twórczości księdza Jana Twardowskiego. Uczestniczyło w nim siedmioro uczniów. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali dowolnie wybrane utwory. Komisja w składzie: p. Justyna Junik, p. Elżbieta Wiśniewska, p. Małgorzata Wojciechowska wyłoniła następujących zwycięzców:
I miejsce – Zuzanna Bielecka
II miejsce – Zofia Gulczyńska
III miejsce – Paulina Ignasiak
Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym ” Konkursie Poetyckim Twórczości Księdza Jana Twardowskiego” w Chwaliszewie. Życzę im powodzenia. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję sukcesów. Paniom: Justynie Junik i Elżbiecie Wiśniewskiej dziękuję za udział w pracy komisji.

Dnia 15 stycznia 2018 roku uczennice: Zuzanna Bielecka, Zofia Gulczyńska i Paulina Ignasiak laureatki "Szkolnego konkursu recytatorskiego klas I, II i III twórczości księdza Jana Twardowskiego” reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnym "XI Konkursie poetyckim poświęconym twórczości ks. Jana Twardowskiego” w Chwaliszewie. Zuzanna Bielecka w kategorii wiekowej klas I- III zdobyła drugie miejsce. Zuzannie Bieleckiej gratuluję sukcesu. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i godne reprezentowanie szkoły. Opracowała Małgorzata Wojciechowska

 


Opracowała : Małgorzata Wojciechowska


10 stycznia 2018 roku dwudziestu ośmiu uczniów klas szóstych i siódmych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Test składał się z pytań otwartych i zamkniętych. Możliwość przejścia do etapu rejonowego dawało zdobycie minimum 30-stu punktów z 40-stu możliwych. W kolejnym etapie będzie nas reprezentowało dwóch uczniów: Weronika Glapa z klasy VI b (32 punkty) i Wojciech Cierniewski z klasy VII c (31 punkty).
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów i czerpania satysfakcji z poszerzania swojej wiedzy z zakresu języka angielskiego.

Liczba zdobytych punktów:
 Klasa VI a
Lidia Gajowczyk 18
Julia Winkowska 13
Patrycja Zielezińska 22
Kacper Jakrzewski 14
Kamil Mulka 10
Kacper Snela 19

Klasa VI b
Wiktoria Kuźma 9
Jagoda Staniszewska 6
Julia Swędrowska 8
Nikola Ślagowska 8
Weronika Zaremba 9

Klasa VI c
Wiktor Górnik nieobecny
Bartosz Kalak 16
Miłosz Tyrakowski 9

Klasa VII a
Julia Łukowiak 16
Kamil Baraniecki 13
Tobiasz Bujakiewicz 9
Igor Jankowski 9
Filip Koczorowski 10
Wojciech Nawrocki 9
Antoni Szczuraszek 9

Klasa VII b
Weronika Glapa 32 uczennica przechodzi do etapu rejonowego
Julia Nowaczyk 16
Gabriela Pawlik 20
Anna Wojtaszek 26

Klasa VII c
Nikola Kulińska 15
Wojciech Cierniewski 31 uczeń przechodzi do etapu rejonowego
Mateusz Sroka 11
Borys Staszewski 22

Opr. Karolina Sperzyńska


Tuż przed świętami Bożego Narodzenia wśród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich został rozstrzygnięty konkurs na „Najpiękniejszą kartkę bożenarodzeniową”. Konkurs miał na celu przede wszystkich popularyzowanie tradycji świątecznej związanej z wysyłaniem życzeń oraz rozwijanie zdolności plastycznych uczniów. Wśród zgłoszonych prac zostały wybrane trzy, które zostały wyróżnione nagrodami rzeczowymi. Wyróżnione prace zostały zgłoszone przez Brajana Dyczkowskiego (I miejsce), Zofię Gulczyńską (II miejsce) i Oliwię Szczotkę (III miejsce). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody pocieszenia.


Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Anna MarcinkowskaDnia 7 grudnia 2017 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski klas pierwszych, drugich i trzecich. Uczestniczyło w nim szesnastu uczniów.
Wszyscy uczestnicy zaprezentowali różnorodne utwory liryczne i epickie.
Komisja w składzie: p. Justyna Junik, p. Elżbieta Wiśniewska, p. Justyna Jaskólska wyłoniła następujących zwycięzców:
Klasy pierwsze:
I miejsce – Zuzanna Świca
II miejsce – Iga Grobelna
III miejsce – Adam Wasielewski
Klasy drugie:
I miejsce – Maja Szczotka
II miejsce – Zuzanna Bielecka
III miejsce – Magdalena Wójcik
Klasy trzecie:
I miejsce –Alicja Kręczyńska
II miejsce – Wiktoria Karolczak
III miejsce – Anna Andersz
III miejsce – Zofia Gulczyńska
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zdobywcy miejsc punktowanych nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję sukcesów.
Paniom: Justynie Jaskólskiej, Justynie Junik i Elżbiecie Wiśniewskiej dziękuję za pracę w komisji konkursu.
 

Opracowała Małgorzata Wojciechowska


 

12 grudnia 2017 r. odbył się Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla klas 5. Wzięło w nim udział blisko 20 uczniów ze szkół powiatu krotoszyńskiego. Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze.
Damian Michalik z klasy 5 d zajął drugie miejsce, a Kacper Musiał z 5 b był czwarty. Gratulujemy!
 

Nauczyciele matematyki


W środę 29 listopada 2017r. w Bibliotece Publicznej odbyło się wręczenie nagród laureatom X edycji gminnego konkursu ,,Dlaczego warto odwiedzić Krotoszyn” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego plakatu, albumu, prezentacji multimedialnej promującego walory Krotoszyna. Z naszej szkoły było dostarczonych 8 uczniowskich prac. Komisja wyłoniła zwycięzców, wśród których znaleźli się też nasi uczniowie. I tak: w kategorii plakat: Julia Skrzypczak (IVb) zajęła III miejsce za swoiste zaproszenie do odwiedzenia naszego miasta. Z kolei w kategorii album: Zosia Kobylarz (VIb) i Zuzia Łaskarzewska (VIb) zdobyły III miejsce, a Nikola Ślagowska (VIb) – II miejsce. W tym miejscu należy wspomnieć, że album Zosi i Zuzi bardzo spodobał się komisji, ponieważ autorki na końcu albumu zostawiły kilka pustych kartek z poleceniem: ….. ,, Drogi czytelniku, wpisz i Ty – dlaczego według Ciebie warto odwiedzić Krotoszyn?’’. Ich album jako jedyny, po okresie stałej wystawy w bibliotece wróci do autorek, aby te dotarły z tym pytaniem np. do dyrektora szkoły, do któregoś z burmistrzów, aby oni pisemnie na pustych kartkach odpowiedzieli na konkursowe pytanie.

Opracował Sławomir Kramarz


Olimpiada Wiedzy o Ziemi Krotoszyńskiej. W poniedziałek 27 listopada br. odbyła się VIII Gminna Olimpiada o Ziemi Krotoszyńskiej ph. „Krotoszyn – jego historia, zabytki, kultura i współczesność”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIa w składzie: Weronika Wójcik, Zuzanna Augustyniak i Kacper Snela. Zestaw pytań był bardzo różnorodny. Od znajomości legend, miast partnerskich, znanych krotoszynian tych z przeszłości oraz z czasów współczesnych, znajomości zabytkowych obiektów do pytań kulinarnych czy ułożenia hasła promującego nasze miasto. Nad przebiegiem tych zmagań czuwała komisja, której przewodził dyrektor muzeum. Nasza drużyna w pełni wykorzystała trud kilkutygodniowych przygotowań z różnych źródeł na temat naszej małej ojczyzny zdobywając I miejsce, przed SP Benice i SP 8.
Gratuluję tym uczniom zdobytego miejsca i dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły na forum gminy.


Opiekun – Sławomir Kramarz


Dnia 23.11.2017r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie odbyło się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach ekologicznych zorganizowanych w ramach podsumowania akcji Sprzątanie świata2017. Organizatorem konkursów była Beata Jerzyk- nauczyciel biologii i przyrody, jednocześnie szkolny koordynator akcji sprzątania świata.
Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczał prezes Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie - pan Grzegorz Ziętkiewicz i wicedyrektor szkoły - pani Dorota Rutkowska.
Zakup nagród dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Krotoszynie z którym nasza szkoła współpracuje od wielu już lat.


Beata Jerzyk


W przeprowadzonym dla dzieci ze świetlicy w międzynarodowym dniu tabliczki mnożenia konkursie „ MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA 2017 W ŚWIETLICY” mistrzami zostały: Alicja Marszałek i Wiktoria Zielichowska. Miejsce wicemistrza objął  Adrian Heider.

Opracowała Małgorzata Wojciechowska


W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie po raz trzeci odbył się konkurs „Wiersz o ojczyźnie”. Pomysłodawcą konkursu była Maria Twardowska. Do pomocy w organizacji dołączyli także Mirosława Urbaniak, Sławomir Kramarz oraz Kinga Sygiet. Konkurs był przeznaczony dla klas IV-VII i polegał na ułożeniu wiersza, w którym uczeń miał wyrazić swoje myśli o Polsce lub opowiedzieć o sobie, małym Polaku. Wpłynęło 14 prac. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Oto nagrodzone wiersze:

POLSKA Mikołaj Wojciechowski, klasa IVb – I miejsce

Polska to mój kraj,
stąd nie wyjadę, bo tu jest raj.

Piękne morze, lasy, jeziora
oraz liczne łąki i pola.
W Kaliszu teatr, we Wrocławiu krasnale,
a na św. Marcina w Poznaniu rogale.

W Warszawie Pałac Kultury,
w Tatrach niedźwiedź bury,
Dolina Chochołowska i Kościeliska,
a w Mostówce największe wrzosowiska.

Górny Śląsk z węgla słynie,
a przez środek Polski piękna Wisła płynie.

W naszym państwie ważne święta mamy
i każdy uczeń o nie zapytany,
wymienia:
11 listopada Święto Niepodległości obchodzimy,
1 marca o Żołnierzach Wyklętych myślimy,
3 maja o Święcie Konstytucji nie zapominamy
15 sierpnia cud nad Wisłą wspominamy.

Nasz kraj ma swe symbole narodowe
i każdy maluch nam to powie,
że z okazji świąt narodowych Mazurka Dąbrowskiego śpiewamy
i biało-czerwoną flagę wywieszamy.
W szkołach i urzędach na ścianach wisi dumny Orzeł,
którego przedstawiono na tarczy w czerwonym kolorze.

Polska to mój kraj,
stąd nie wyjadę,
bo tu jest raj.


MOJA OJCZYZNA Kacper Ignasiak, klasa IVa – II miejsce

Moja Ojczyzna – Polska się zwie,
dziś niepodległa – każdy to wie.
Lecz różnie to w przeszłości bywało,
wielu naszych przodków za nią krew wylało.

Z bogatą historią – nierzadko tragiczną:
zalana potem, krwią z niejedną blizną.
Jednak zawsze się odradzała
i niczym z popiołów powstawała.

To tu do gniazd wracają bociany,
widać dla nich to też kraj kochany.
Tu zabytków jest wiele i śliczna przyroda,
tu po prostu jest „klimat” – taka kraju uroda.

Tu morze, góry i ziemia jest żyzna,
taka jest Polska – moja ojczyzna.
Niech trwa wiecznie niczym skały,
bo kocham ją szczerze jak „Polak mały”.

PATRIOTYZM Kacper Zieliński, klasa IVc – III miejsce

Jestem Kacper – Polak mały.
Nasze godło – Orzeł Biały.
Biel i czerwień – nasza flaga,
tu potrzebna jest powaga.
Polska – wolny kraj, nie zawsze tak było,
wielu żołnierzy bowiem o Nią walczyło.
Na ich mogiły znicz trzeba nieść,
pamiętać o bohaterach, oddać im cześć.
Walczący o Polskę swych sił nie szczędzili,
byśmy dziś w wolnym kraju żyli.
Byśmy radośnie do szkoły chodzili,
języka polskiego i historii się uczyli.
Dziś patriotyzm-miłość do Ojczyzny,
nie wymaga od nas walki, krwi ani blizny.
Szacunek dla hymnu, flagi i godła – takie zachowanie,
tak powinno wyglądać moje dla Polski poszanowanie!
O świętach narodowych także pamiętać należy,
bo patriotyzm to obowiązek wszystkich:
dzieci, starszych oraz nas – młodzieży!

POLSKA Magdalena Byrdziak, klasa IVc - wyróżnienie

POLSKA – flaga biało-czerwona, orzeł i jego korona,
POLSKA – krwią moich przodków naznaczona,
POLSKA – tu mieszkam, uczę się i żyję,
POLSKA – wiele tajemnic przede mną kryje.

POLSKA – góry, lasy, morze i jeziora,
POLSKA – w wakacje doskonała na nie pora,
POLSKA – można podziwiać ją o każdej porze roku,
POLSKA – dla każdego jest pełna uroku.

POLSKA – niech nikt z nas nie zapomina,
że to Ojczyzna nasza jedyna!


POLSKA - MOJA OJCZYZNA Kuba Jabłoński, klasa IVc - wyróżnienie

Jestem Kuba, Polak mały,
Polska to Ojczyzna chwały.
Jestem dumny z mej Ojczyzny
z niej pochodzę, w niej mam bliskich.
Patriotyzm – wielkie słowo,
mały człowiek z mądrą głową.
Polska to wspaniały kraj
morze, góry, lasy, raj.
A Warszawa to stolica
i przepiękna okolica.
Herb Warszawy to syrenka,
w rękach tarcza i szabelka.
Tyle jest tu do zwiedzania,
Polska to historia cała.
To tradycja, to kultura
Kraków, Wrocław, Gdańsk i Jasna Góra.
Moja Polska, ma ojczyzna
sercu memu jest tak bliska.
W niej rodzina moja cała
dom mój, szczęście, miłość…bliskość.


OJCZYZNA Lidia Gajowczyk, klasa VIa - wyróżnienie

Ojczyzno piękna,
Wiedz, że my Polacy
Kochamy Cię,
Nie tylko od święta.

Zachwycasz swą zielenią,
Lasami i polami,
Jak można Cię nie kochać?
Tego nie wiemy sami.

Jesteś bezpieczna,
Jak niewiele krajów,
U Ciebie czujemy się dobrze,
Znajdujemy się w raju!

Zawsze będziemy walczyć,
I wznosić za Ciebie modły do nieba,
Nie chcemy wojen,
Tego nam potrzeba.

OJCZYZNO MOJA - Kacper Karwik, klasa VIc

Ojczyzno moja ulubiona,
bez Ciebie w trudnych chwilach bym skonał.
Zawsze cenisz nasz wsparcie,
więc i my stajemy na starcie,
by wspierać Cię i bronić
przed najazdem zimnych drani.
Walczymy do ostatniej kropli krwi,
po to, ażeby nasi synowie byli szczęśliwi.


MOJA POLSKA Julia Skrzypczak, klasa IVb

Polsko, Polsko Tyś jedyna,
mą ojczyzną Cię nazywam.
Punkt centralny to Warszawa,
piękny pałac masz tam dla nas.
Twe widoki, dech zapiera,
piękne góry, lasy, rzeki.
Latem morze wszystkich cieszy,
bo zabawa doskonała,
kiedy słońce pięknie świeci.
Wszystkie dzieci Cię kochają
I Mazurka zaśpiewają:
„Marsz, marsz Dąbrowski…”.

POLSKA Marcel Niklewicz, klasa IVb

Muszę to dzisiaj przyznać,
że piękna jest nasza ojczyzna.
Piękne są lasy i pola
i to wszystko dookoła.
Nigdzie na świecie
takiej przyrody nie znajdziecie.
Piękne góry i morze,
zamki krzyżackie, rycerze.
Lubię to, mówię szczerze!

WIERSZ O OJCZYŹNIE Wiktoria Zielichowska, klasa IVa

Kiedyś Polska za mapie Europy zniknęła,
gdy Austria wraz z Prusami i Rosją tereny Rzeczpospolitej zajęła.
Państwo nasze istnieć przestało,
a wielu ludzi wówczas emigrowało.
We Włoszech Legiony Polskie się utworzyły,
na czele z generałem Janem Henrykiem Dąbrowskim
przez wiele lat z nieprzyjacielem walczyły.
W roku 1797 Józef Wybicki napisał słowa Mazurka Dąbrowskiego,
dzisiejszego polskiego hymnu państwowego.
Po 123 latach Polska niepodległość swą odzyskała,
którą od tamtego czasu 11 listopada świętowała.
Godło, flagę i hymn państwowy każdy Polak zna.
Rzeczpospolita Polska to moja ojczyzna!

PATRIOTYCZNY HIP – HOP Dominik Chudziński, klasa IVc

Każdy patriotą być może,
musi pamiętać o honorze.
Mówię wam obywatele, serce mam
wielkie Serce mam szczere.
W tym sercu są symbole dwa
orzeł biały i flaga polska.

MOJA OJCZYZNA Max Gacka, klasa Vc

Ojczyzno moja kochana,
dzisiaj myślę z samego rana,
gdy jadę w me rodzinne strony,
to serce bije jak dzwony.
Dzwonią już z Kłocka i wybrzmiewają
POLSKA, POLSKA!
Warszawę uczyniłaś naszą stolicą,
to nie jest dla nas żadną tajemnicą.
Krotoszyn to małe miasto,
ale w piekarniach pieką pyszne ciasto.
Jest tu moja szkoła kochana,
do której chodzę codziennie z samego rana.
Rodzice się tu urodzili.
Z dziada pradziada będziemy tu żyli.
Tu się urodziłem, tutaj rosnę,
tutaj przeżyję niejedną wiosnę.
Nasi przodkowie bronili Cię dzielnie,
będziemy pamiętać o tym codziennie.
Dziś dziękujemy Tobie,
że możemy żyć swobodnie sobie,
za to będziemy Ci śpiewać piosenkę ojczystą
i dźwiękowo-czystą.
Za to wszystko Ci dziękujemy.

OJCZYZNA

Polska to nasza piękna kraina,
z radością o niej myślimy.
W niej wiosna, lato, jesień i zima,
bez przerwy o niej śnimy.
Południe kraju górami słynie,
są Tatry, Sudety, Bieszczady.
Do morza na północ Wisła płynie
zwiedzając po drodze osady.

W godle biały orzeł skrzydła unosi
na czerwonym tle ułożony.
Dobre wieści Polakom głosi
od czasów Lecha tam umieszczony.

Biało-czerwona flaga państwowa
na masztach wysoko powiewa.
na skwerach pomniki – duma narodowa,
a wokół kwiaty, krzewy, drzewa.

W kopalniach na Śląsku węgiel wydobywamy
czarny jak heban i lśniący.
Przez górników złotem nazywany,
czysty, wydajny, gorący.

Od czasów Wałęsy komuny już nie ma,
kraj nasz rozkwita i błyszczy.
W marketach słodycze, mięso i chemia
i nie ma biedy aż piszczy.

Wszyscy kochamy tę naszą Ojczyznę!
O wyjeździe na Zachód nie wspominamy.
Z uśmiechem na ustach odrabiamy pańszczyznę
i nigdy nie narzekamy.

Mateusz Sroka, klasa VIIc

UCZEŃ DO OJCZYZNY

Dla Ciebie Ojczyzno kochana
wstaję co dzień z samego rana.
Czasem marudzę, gdy się rano budzę,
lecz kto rano wstaje, ten piątki w szkole dostaje.
Te piątki są dla Ciebie,
bo wiem, że nie opuścisz mnie w potrzebie.
Historii uczę się pilnie
chcąc być dobrym obywatelem usilnie.
Polsko, Ojczyzno moja wierzę,
że będziesz dla mnie osłoną i żelazną zbroją.

Anna Bargiel, klasa Vc
 

 

W poniedziałek 24 października 2017r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w,, Mistrzostwach Powiatu w Szachach Drużynowych”, zorganizowanych przez Krotoszyński Szkolny Związek Sportowy. Gospodarzem rozgrywek była Szkoła Podstawowa w Smolicach. Skład naszej drużyny to: Dawid Gustowski, Mateusz Wasielewski i Jerzy Żaruk – wszyscy z klasy IIIg oraz Zuzanna Gabrysiak i Michalina Zakrzewska – obie z klasy Vb. Łącznie w zawodach rywalizowało 8 drużyn. Każdy zawodnik brał udział w sześciu rundach. Po zliczeniu wygranych i łącznych czasów okazało się, że zajęliśmy bardzo dobre II miejsce, za SP Smolice. Bardzo dobre, bo tylko dwie najlepsze drużyny awansowały do dalszych rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się w styczniu lub lutym. W tym miejscu należy podziękować p. Przemysławowi Gustowskiemu – tacie Dawida, który od dwóch lat trenuje chłopców z naszej drużyny. Dziękuję całej naszej drużynie za wywalczenie awansu i dalszych owocnych przygotowań na treningach z p. Przemkiem w tej strategicznej i pasjonującej grze.


Opiekun uczniów – Sławomir Kramarz


W dniu 18.10.2017r. uczniowie klasy 7c wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2017. Młodzież miała okazję dowiedzieć się czym jest programowanie, poznać podstawowe pojęcia oraz samodzielne przygotować swój własny program komputerowy z pomocą prostego interfejsu "Scratch". Na koniec klasa otrzymała dyplom za udział w zajęciach. Dziękujemy pracownikom biblioteki za możliwość udziału w tym spotkaniu.


A. Marszałek bibliotekarka


Rok szkolny 2016/2017

13 czerwca odbył się konkurs dla klas trzecich ”Mały Anglista”, w którym brało udział 32 uczniów. Przystąpili oni do testu wielokrotnego wyboru, sprawdzającego umiejętności  leksykalno-gramatyczne po pierwszym etapie edukacji. Wyłoniono 17 najlepszych anglistów, z których 10 uzyskało nagrodzone miejsca.

                                                                                                                                        Opr. A.Dykcik

KLASYFIKACJA OD 22 PUNKTÓW

1.Mikołaj Wojciechowski -34   I miejsce

2. Jakub Jankowski -31             II miejsce

3.Franciszek Sikora- 30             III miejsce

4.Dawid Kaźmierczak-27,5        IV miejsce                                                   

5. Magdalena Byrdziak-26         V miejsce

6.  Jagoda Kozłowska-26            V miejsce

7.Antoni Ignasiak-26                  V miejsce

8.Justyna Płochecka-25,5           VI miejsce

9.Kacper Ignasiak-25                  VII miejsce

10. Nikodem Wójcik-25             VII miejsce

           WYRÓŻNIENIA

1.Filip  Grządka -24,5

2.Filip Majchrzak- 24

3.Maja Radojewska-24

4.Julia Mroczek-23,5

5.Gabriela Czwojda-23

6. Jan Nowaczyk-22

7.Paulina Płochecka-22


Dnia 11 czerwca 2017 roku w auli im. św. Jana Pawła II przy kościele pw. Św. Jana Chrzciciela został rozstrzygnięty III Powiatowy Konkurs im. bł. Michała Kozala. Dzieci ze szkół podstawowych miały wykonać pracę plastyczną przedstawiającą wizerunek Matki Bożej z naszego powiatu. Uczennica Nikola Szkudłapska z klasy VIc zajęła I miejsce w kategorii klas IV- VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała Sylwia Zając


Uczniowie klasy II A i II G wzięli udział w konkursie plastyczno - technicznym MÓJ ZESTAW KOMPUTEROWY. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością, a przepiękne prace zdobią hol naszej szkoły. Ze względu na formę prac jury postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i płaskie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wysiłek włożony w wykonanie prac konkursowych. GRATULACJE!

Opr. Anna Marcinkowska


 W dniu 25 maja 2017 roku odbyły się międzyklasowe eliminacje do gminnego konkursu ortograficznego o pióro Burmistrza Krotoszyna klas III szkół podstawowych. Udział wzięło po trzech uczniów z każdej klasy trzeciej. Uczestnicy wykazali się dużą czujnością ortograficzną oraz znajomością reguł ortograficznych. Ich poziom był tak wyrównany, że o miejscach decydowały niewielkie różnice. Szkołę będą reprezentowali:
1. Filip Gładczak III E
2. Maciej Paździurkiewicz III D
3. Zofia Kapała III F
4. Franciszek Sikora III A

Opr. Lucyna Grzesińska i Renata Cierniewska

5 czerwca odbył sie w naszej szkole finał konkursu ortograficznego "O Pióro Burmistrza Krotoszyna", który zorganizowały Panie Elżbieta Marcinek i Agata Minta. Wzięło w nim udział 14 finalistów eliminacji szkolnych. Pióro Burmistrza zdobyła Samanta Kaj ze Szkoły Podstawowej nr 8. Drugie miejsce zajęła Marysia Głowacka z SP8 i trzecie miejsce Zosia Kapała z naszej szkoły. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy Paniom Nauczycielkom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz pomoc w organizacji.

Opr. Agata MintaW tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły odnieśli wiele sukcesów w konkursach matematycznych.
Kangur Matematyczny
16 marca 2017 r. w konkursie Kangur Matematyczny wzięło udział blisko 80 uczniów klas II-VI.
Wyróżnienia otrzymali:
Dominik Jankowski -klasa II b
Małgorzata Ćwik - klasa II d
Dawid Gustowski - klasa II g
Franciszek Sikora - klasa III a
Mateusz Robaczyk -klasa III a
Wojciech Cierniewski - klasa VI d
Najlepiej z naszej szkoły zaprezentował się uczeń klasy IV -Jerzy Kozłowski, który uzyskał wynik bardzo dobry.

Rusz główką
10 i 11 kwietnia 2017 r. uczniowie klas III-VI wzięli udział w konkursie Rusz główką, który odbył się w Roszkach oraz Kobiernie.
Naszą szkołę reprezentowali:
Klasy VI: Nikola Kulińska i Wojciech Cierniewski
Klasy V: Kacper Snela i Karolina Grządka
Klasy IV: Kacper Zybała i Damian Michalik
Klasy III: Jan Nowaczyk i Paweł Witek.
Najlepiej zaprezentowała się Nikola Kulińska, która zajęła I miejsce wśród uczniów klas VI. Ponadto Kacper Snela zajął miejsce II wśród piątoklasistów, a Kacper Zybała -III wśród uczniów klas IV. Jan Nowaczyk z klasy III odpadł z rozgrywki finałowej po dogrywce.

Maraton w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych
25 maja uczniowie klasy VI d: Nikola Kulińska, Wojciech Cierniewski oraz Mateusz Sroka wzięli udział w Maratonie w Rozwiązywaniu Zadań Matematycznych. Nasza drużyna spisała się świetnie zajmując II miejsce.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!

Opracowały nauczycielki matematyki
Magdalena Marcinkowska
Dorota Mielcarek
Marta Gulczyńska
 


W miesiącu maju w naszej szkole odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego dla klas IV i V.
W kategorii klas IV:
I miejsce - Amelia Tyrakowska IVb
II miejsce - Mateusz Chudy IVc
III miejsce - Damian Michalik IVd
Wyróżnienia : Michał Jankowski, Amelia Czajkowska ,Maria Mechedo, Marta Sikora ,Zuzanna Gabrysiak
W kategorii klas V:
I miejsce - Lidia Gajowczyk Va
II miejsce - Karolina Grządka Va
III miejsce - Patrycja Zielezińska Va
Wyróżnienia: Wiktor Górnik, Bartosz Kalak, Julia Parysek, Zofia Naskrętska, Anna Poczta
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej Olimpiadzie juz za rok.

7 edycja Gminnej Olimpiady dla klas III i IV okazała się sukcesem dla uczniów naszej szkoły.Klasy IV reprezentowali: Amelia Tyrakowska (IV b) i Mateusz Chudy (IV c), którzy w ścisłym finale pokonali zawodników z SP7 i wywalczyli sobie III miejsce. Natomiast reprezentantami klas III byli : Jakub Jankowski (III b) i Kacper Ignasiak (III a),którzy w dogrywce po długiej walce z SP 8 zdobyli II miejsce. Tak, jak w poprzednich latach, uczniowie mieli do rozwiązania różnorodne ćwiczenia słuchowe, leksykalno-gramatyczne, sprawdzające umiejętność literowania, znajomość Wielkiej Brytanii, krzyżówki, pantomimę. Wartość punktowa pytań i celnie dobrana strategia decydowały o tym, która z ośmiu drużyn przejdzie do finału, a później sięgnie po miejsce na podium.


Opiekunowie Anna Dykcik i Kinga Sygiet


Opracowała: Kinga Sygiet


Dnia 9 maja 2017 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki Klas III” w Zespole Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Jordana w Krotoszynie. Naszą szkołę reprezentowali: Franciszek Sikora, Hugo Kręc, Filip Majchrzak.
II miejsce zajął Franciszek Sikora z kl. III a
III miejsce zajął Hugo Kręc z kl. III f
Uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy sukcesów.


Opiekunowie:
Renata Cierniewska
Lucyna Grzesińska


Dnia 26 kwietnia 2017 roku laureaci szkolnego konkursu recytatorskiego klas pierwszych, drugich i trzecich uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie recytatorskim w Baszkowie. Uczniowie mimo wielkich emocji wspaniale zaprezentowali następujące utwory:
Klasa pierwsza - Zuzanna Bielecka -„Na straganie”
Klasa druga - Paulina Ignasiak - „Lokomotywa”
Klasa trzecia - Kacper Ignasiak - „Rzepka”.
Wśród uczestników klas trzecich Kacper Ignasiak zdobył pierwsze miejsce w konkursie.
Zuzannie, Paulinie oraz Kacprowi gratuluję i dziękuję za godne reprezentowanie szkoły. Rodzicom uczniów dziękuję za dowóz dzieci na konkurs.


Opracowała Małgorzata Wojciechowska
 

26 kwietnia 2017 roku odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu matematycznego klas III szkół podstawowych. Udział wzięli chętni uczniowie, którzy wykazali się wszechstronnością w rozwiązywaniu różnorodnych zadań matematycznych. Poziom uczestników był tak wyrównany, że trzeba było zorganizować dogrywkę. Spośród nich wyłoniono uczniów , którzy będą reprezentować szkołę. Są nimi:
Franciszek Sikora kl. III A
Filip Majchrzak kl. III F
Hugo Kręc kl . III F

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Organizatorzy: Lucyna Grzesińska
Renata Cierniewska


W środę, 26 kwietnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Krotoszynie odbył się konkurs informatyczny pt. „Szkolny bajt”, przeznaczony dla uczniów klas VI szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Krotoszyn. Jednym z najważniejszych celów było ujawnienie i rozwijanie talentów informatycznych oraz przygotowanie młodego człowieka do życia w zinformatyzowanym społeczeństwie. Naszą szkołę reprezentowali Wojtek Cierniewski i Borys Staszewski z kl. VI d. Po pierwszym etapie teoretycznym uczniowie wykonywali działania praktyczne związane z obsługą systemu operacyjnego Windows, programów użytkowych pakietu Office oraz pozyskiwali informacje z Internetu. Spośród sześciu startujących drużyn, Wojtek i Borys zajęli I miejsce, za co składam im gratulacje i życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu informatycznych tajników.


Opiekun – Paweł Paluszczak


 • "Mistrz matematyki klas II"

21 kwietnia 2017 roku najlepsi matematycy klas drugich rywalizowali w szkolnych eliminacjach do gminnego konkursu matematycznego "Mistrz matematyki klas II". Każdą klasę reprezentowało po dwóch uczniów. Łącznie 14 uczniów. Dzieci wykazały się wytrwałością oraz logicznym myśleniem w rozwiązywaniu testu z zadaniami. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Wyniki konkursu:
I miejsce - Małgorzata Ćwik

II miejsce - Anna Andersz
II miejsce - Michał Mandrysz

III miejsce - Magdalena Nowacka
III miejsce - Piotr Sperzyński
 

Organizatorzy konkursu: Justyna Junik
Elżbieta Wiśniewska

Dnia 27 kwietnia 2017 w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się gminny konkurs matematyczny "Mistrz matematyki klas II". Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Ćwik, Anna Andersz i Michał Mandrysz.
III miejsce zajęli Małgorzata Ćwik i Michał Mandrysz. Gratulujemy!!!


 • Wyniki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego

24 marca, w Poznaniu,  odbył się  etap rejonowy  Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Naszą szkołę, a zarazem jako jedyny,  cały powiat krotoszyński, reprezentował uczeń klasy VI d - Wojciech Cierniewski, uzyskując  35 punktów na 40 możliwych do zdobycia. Wojtek awansował tym samym do  ostatniego etapu Konkursu  i już  1 kwietnia powalczy o tytuł laureata. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejny  sukces.

Opr. Anna Dykcik


 • Wynik etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.

16 lutego 2017 roku  Mateusz Sroka, uczeń klasy VI d uczestniczył w  ETAPIE REJONOWYM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim. W etapie rejonowym udział wzięło 90 uczniów, a 15 z nich zakwalifikowało się do dalszego etapu -  ETAPU WOJEWÓDZKIEGO, który odbędzie się 24.03.2017. Wśród zakwalifikowanych uczniów znalazł się także uczeń naszej szkoły, Mateusz Sroka, któremu gratulujemy i życzymy wszyscy dalszego sukcesu.

Nauczyciel przygotowujący do konkursu- Beata Jerzyk


Dnia 12 stycznia 2017 roku uczniowie: Kacper Ignasiak oraz Adrianna Suliga i Martyna Jaskólska reprezentowali naszą szkołę w „X Konkursie Poetyckim Twórczości Księdza Jana Twardowskiego w Chwaliszewie”. Pierwsze miejsce zdobyła Adrianna Suliga z klasy szóstej. Kacper Ignasiak uczeń klasy trzeciej zajął trzecie miejsce. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję sukcesów.


Opracowała Małgorzata Wojciechowska


 • Ozdoba świąteczna

W naszej szkole tradycyjnie odbył się konkurs na wykonanie "Najładniejszej ozdoby świątecznej. Zwycięzcami zostali:
Klasy 1 - 3

 1. Julia Kazańska IIID

 2. Zofia Bortkiewicz IB

 3. Wiktoria Zielichowska IF

Klasy 4 - 6

 1. Wiktoria Zagólska IVD

 2. Aleksandra Banaszak IVD

 3. Bartosz Szymczak VIA

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wyróżnione w szkolnym konkursie prace wezmą udział w dalszym etapie konkursu organizowanego przez Koźmiński Dom Kultury.

Organizatorzy:
Mirosława Urbaniak
Kinga Sygiet


 • Wyniki konkursu kuratoryjnego z matematyki – etap szkolny

Lp.

Imię

Nazwisko

Klasa

Liczba punktów

1.

Helena Maria

Ochmann

VIa

12 pkt./40

2.

Kacper

Marciniak

VIa

17 pkt./40

3.

Mikołaj

Gędziorowski

VIb

26 pkt./40

4.

Gabriela

Pawlik

VIb

26 pkt./40

5.

Anna Ewa

Wojtaszek

VIb

15 pkt./40

6.

Weronika

Glapa

VIb

18 pkt./40

7.

Julia

Nowaczyk

VIb

19 pkt./40

8.

Marcel Mateusz

Kozłowski

VIc

18 pkt./40

9.

Kamil Józef

Baraniecki

VIc

21 pkt./40

10.

Filip Kazimierz

Koczorowski

VIc

25 pkt./40

11.

Borys

Staszewski

VId

30 pkt./40

12.

Natalia

Pawlak

VId

18 pkt./40

13.

Nikola Katarzyna

Kulińska

VId

26 pkt./40

14.

Wojciech Jacek

Cierniewski

VId

30 pkt./40

15.

MateuszWojciech

Sroka

VId

16 pkt./40


 • Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego 2016/2017 etap szkolny.

NR

IMIĘ I NAZWISKO

  KLASA

UZYSKANE  PUNKTY /40

1

Julia Bielawna

  6 c

   6

2

Wojciech Cierniewski

  6 d

 31

3

Lidia Gajowczyk

  5 a

 20

4

Zuzanna Gilicka

  6 c

   5

5

Weronika Glapa

  6 b

 26

6

Karolina Grządka

  5 a

 11

7

Alicja Kierys

  6 d

 11

8

Nikola Kulińska

  6 d

 12

9

Natalia Pawlak

  6 d

 11

10

Gabriela Pawlik

  6 b

 18

11

Mateusz Sroka

  6 d

 12

12

Borys Staszewski

  6 d

 20

13

Anna Wojtaszek

  6 b

 22

14

Patrycja Zielezińska

  5 a

 11

15

Wiktoria Żyto

  5 c

  4

 

 • Konkurs Kuratoryjny z przyrody - etap szkolny

  Patrycja Zielezińska Klasa VA 12/40 punktów
  Lidia Gajowczyk Klasa VA 14
  Kacper Snela Klasa VA 28
  Dominik Czerwonka Klasa VA 28
  Helena Ochmann Klasa VIA 26
  Weronika Glapa Klasa VIB 23
  Anna Wojtaszek Klasa VIB 25
  Gabriela Pawlik Klasa VIB 29
  Magdalena Górak Klasa VIC 22
  Łukasz Ćwik Klasa VIC 28
  Mateusz Kaj Klasa VIC 18
  Mateusz Sroka Klasa VID 31
  Borys Staszewski Klasa VID 28
  Nikola Kulińska Klasa VID 22
  Wojciech Cierniewski Klasa VID 28

 


 

Uczniowie klas III brali udział w konkursie Mały Anglista Roku.
Najlepsi okazali się:
I miejsce Mateusz Chudy z III c
II miejsce Jerzy Kozłowski z III b
III miejsce Gracjan Nowakowski z III a
IV miejsce Damian Michalik z III d
V miejsce Jakub Szczepański z III b
Wyróżnienia otrzymali Marcelina Szymańska i Bartek Pawlicki - oboje
z IIIc.


Dnia 21 czerwca 2016 roku najlepsi matematycy i angliści otrzymali nagrody. Wśród matematyków wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" otrzymali uczniowie klas drugich Mateusz Robaczyk i Paweł Witek oraz uczennice klas czwartych Karolina Grządka i Nikola Paszyn. Najlepszy w naszej szkole był Kacper Snela z klasy IV a, który uzyskał wynik bardzo dobry.
Nagrodzeni zostali też zwycięzcy konkursu Matematyk roku:

Klasy IV
I miejsce Kacper Snela
II miejsce Karolina Grządka
III miejsce Nikola Paszyn

Klasy V
I miejsce Marcel Kozłowski
II miejsce Borys Staszewski
III miejsce Nikola Kulińska

Klasy VI
I miejsce Marcin Augustyniak
II miejsce Samuel Kręc
III miejsce Paweł Marciniak

Zwycięzcami konkursu Anglista Roku zostali:
Klasy IV
1. Karolina Grządka
2. Lidia Gajowczyk
3. Patrycja Zielezińska

Klasy V
1. Nikola Kulińska
2. Wojciech Cierniewski
3. Anna Wojtaszek

Klasy VI
1. Martyna Glińska
2. Dominika Groblena
3. Laura Sygiet
 


 

24 maja dwie dwuosobowe drużyny reprezentowały naszą szkołę w VI Gminnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas III i IV. Gospodarzem, a zarazem organizatorem konkursu, była Szkoła Podstawowa Nr 8. Pojedynek językowy szkół z naszej gminy ze względu na ich liczebność miał formę eliminacji i ścisłego finału, do którego dostały się obydwie nasze drużyny. Konkurs miał charakter teleturnieju, w którym zawodnicy wybierali sobie i pozostałym drużynom różnorodne pod względem tematycznym i punktowym, pytania. Liczyła się przede wszystkim wiedza, ale nie bez znaczenia była także dobra taktyka i chęć podjęcia ryzyka, dzięki czemu konkurs wyzwalał w uczestnikach i ich opiekunach spore pokłady adrenaliny. Ostatecznie nasi przedstawiciele klas III –Gracjan Nowakowski (3a) i Jerzyk Kozłowski( 3b) zajęli III miejsce. Dziewczyny z klas IV – Lidia Gajowczyk i Karolina Grządka (obydwie z klasy 4a) wywalczyły sobie II miejsce. Gratulujemy naszym uczniom wspaniałego wyniku i zapraszamy na kolejną edycję konkursu już za rok.

Opr. A. Dykcik


22 kwietnia odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski klas pierwszych, drugich i trzecich. Godnie naszą szkołę reprezentowali: Paulina Ignasiak, Kacper Ignasiak i Wiktor Urbaniak. Kacper Ignasiak zdobył trzecie miejsce wśród klas drugich. Gratulacje!!!

Opiekun: Małgorzata Wojciechowska.