Aktorsko w naszej szkole.
W marcowe  popołudnie 2018 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Korytarze szkolne stały się na chwilę planem filmowym. Postanowiliśmy sfilmować niektóre sceny przedstawienia "Zaduszki literackie", które odbyły się w listopadzie. Kamera, światła, stroje. Ach, jak cudownie poczuć się aktorem.

Film pt. ,,Krotoszyn pamięta o powstańcach wielkopolskich” w wykonaniu uczennic klas siódmych naszej szkoły. Film zdobył I miejsce w Projekcie Multimedialnym dotyczącym Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 ph. ,,Wielkopolsko, czy spadnie na nas wolność ’’. Na konkurs wpłynęło łącznie 107 prac z 53 szkół Południowej Wielkopolski. Każda z uczennic oraz opiekun w nagrodę otrzymali bon podarunkowy na kwotę 250 zł do wykorzystania w Empiku.