Informacje - aktualnie w budowie Aktualności
Piknik
Absolwenci

Drodzy Rodzice, uczniowie, osoby wspierające naszą szkołę. Wkrótce, 12 maja br. odbędzie się VIII Piknik z Patronem Szkoły. Wśród wielu różnych atrakcji będzie wystawa w małej sali gimnastycznej ph. „Wspomnienie PRL – u”. W wielu naszych mieszkaniach lub rodziców, czy dziadków są używane jeszcze lub nieużywane przedmioty, których nie wyrzucamy, bo mają dla nas zbyt cenną sentymentalnie wartość. Niektóre traktujemy już jako pamiątki rodzinne, inne przywołują wspomnienia lat młodości. Prosimy o przynoszenie przedmiotów codziennego użytku z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku koniecznie podpisanych. Zachęcam do przyniesienia takich przedmiotów, które trafią na naszą wystawę. Wszystkie eksponaty będą oddane po zakończeniu wystawy. Przedmioty przynosimy do p. Sławomira Kramarza lub wychowawcy.

Sekretariat dla interesantów czynny w godzinach od 7.30 do 9.30
i od 11.30 do 13.30

Świetlica szkolna czynna od 6.45 do 16.00 i mieści się obok stołówki (piwnica)

Informuję, że jest jeszcze kilka wolnych miejsc na koło szachowe, które działa w naszej szkole od początku lutego. Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 15.30. W marcu uczniowie zostaną podzieleni ze względu na stopień zaawansowania. Zajęcia prowadzi p. Przemysław Gustowski. Zdecydowanym uczniom lub rodzicom udzielę wyczerpujących informacji w szkole – p. Sławomir Kramarz.

Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów, do klas I publicznych szkół podstawowych a także klas wyższych niż klasa I oddziału sportowego w publicznej szkole podstawowej ogólnodostępnej oraz oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej, prowadzonych przez Miasto i Gminę Krotoszyn na rok szkolny 2018/2019
Załącznik Nr 2 do Zarządzenie Nr 1574/2018 Burmistrza Krotoszyna z dnia 25 stycznia 2018 roku.

ZARZĄDZENIE NR 1574/2018 BURMISTRZA KROTOSZYNA z dnia 25 stycznia 2018 r. w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów, do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych, klas I publicznych szkół podstawowych a także klas wyższych niż klasa I oddziału sportowego w publicznej szkole podstawowej ogólnodostępnej oraz oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej, prowadzonych przez Miasto i Gminę Krotoszyn na rok szkolny 2018/2019.>>>

Pliki do pobrania:
Zgłoszenia dziecka do rejonowej szkoły podstawowej>>>
Zgłoszenie dziecka do szkoły - dziecko spoza obwodu naszej szkoły>>>

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne dla uczniów klas 4 - 7 odbywają się:

1. Klasa 4 B - wtorki 6 godzina lekcyjna od 12.50

2. Klasa 4 C - wtorki 7 godzina lekcyjna  od 13.45

3. Klasa 4 D - poniedziałki 2 godzina lekcyjna od 8.55

4. Klasa 5 C - wtorki 7 godzina lekcyjna od 13.45

5. Klasa 7 A - poniedziałki 8 godzina lekcyjna od 14.35
    Jeśli nie możesz uczestniczyć  w danym dniu przyjdź na zajęcia z inną klasą lub umów się
    z nauczycielem - sala 21. Zajęcia prowadzi Pani Agata Minta.

kwestionariusz

Spotkanie informacyjne dotyczące zajęć z Wychowania do życia w rodzinie w I semestrze roku szkolnego 2017-2018
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN 19.09.2017r., przed przystąpieniem do realizacji zajęć z Wychowania do życia w rodzinie, odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców z Beatą Jerzyk- nauczycielem prowadzącym zajęcia.
Zajęcia z Wychowania do życia w rodzinie w pierwszym semestrze odbywać będą się w klasach : IV b, c, d, V a, b, d, VII c. W spotkaniu uczestniczyli też wychowawcy wymienionych klas.
Rodzice zostali poinformowani o celach i treściach realizowanego programu nauczania, przewidzianych tematach spotkań w poszczególnych klasach, podręcznikach szkolnych oraz środkach dydaktycznych, które będą wykorzystywane podczas zajęć.
Nauczyciel prowadzący dokonał także krótkiej autoprezentacji.

Beata Jerzyk- nauczyciel Wdż

Wyprawka pierwszoklasisty

• Zeszyty: w kratkę, cienkie linie (czerwono - niebieskie), gładki

• Piórnik z wyposażeniem: długopis lub pióro (od drugiego półrocza), 2 ołówki, gumka, linijka, nożyczki, temperówka (najlepiej zamykana), klej w sztyfcie, kolorowe długopisy lub cienkopisy (obowiązkowo kolory: zielony, czerwony)

• 2 teczki z gumką (koniecznie podpisane)

• Bloki rysunkowe: 1 biały, 1 kolorowy i techniczny 1biały, 1 kolorowy (podpisane)

• Plastelina (podpisane)

• Papier wycinankowy (kolorowy papier)

• Farby plakatowe (podpisane), pędzelki o różnej grubości, kubeczek do wody

• Kredki np.„Bambino" oraz ołówkowe

• Obuwie zmienne - trampki (najlepiej wsuwane lub zapinane na rzepy)

• Strój do zajęć z wychowania fizycznego (zalecamy biała koszulka i ciemne spodenki)

Prosimy wszystko podpisać.

Zasady bezpiecznej zabawy śnieżkami:

Podczas zabawy śnieżkami uczniowie powinni przestrzegać poniższych zasad:

1) nie lepić zbitych, twardych kul śniegowych,

2) nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią,

3) nie celować w twarz drugiej osoby,

4) nie wrzucać kolegom śniegu za kołnierz,

5) nie nacierać kolegom twarzy śniegiem,

6) nie strącać i nie używać do zabawy zwisających z dachów sopli lodu,

7) nie wpychać kolegów w głębokie zaspy,

8) nie wchodzić do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem,

9) nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody.

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 07-05-18