Informacje - aktualnie w budowie Aktualności

Do udziału w projekcie zostały zaproszone cztery klasy ze Szkoły nr 4 w Krotoszynie. Zajęcia w ramach projektu odbędą się 16.01 2018 r.
Celem akcji jest zwiększenie świadomości uczestników projektu nt. współczesnych zagrożeń oraz właściwego zachowania wobec nich, czyli edukacja w zakresie bezpieczeństwa.
Główne założenia projektu dotyczą następujących tematów:
1. Bezpieczeństwo na drodze
2. Pierwsza pomoc
3. Bezpieczeństwo w sieci
4. Bezpieczne dorastanie
W obrębie tych tematów zaplanowano działania, które będą zarówno atrakcyjne, jak i edukacyjne dla wszystkich uczestników akcji. Zajęcia przewidziano w godzinach od 9.00 do 15.00. Uczniowie będą brać udział w inscenizacjach teatralnych, konkursach, quizach, trenować bezpieczne poruszanie się rowerem po skrzyżowaniach i miejscach potencjalnie niebezpiecznych. Do pokazania niebezpiecznych zachowań będzie wykorzystany sprzęt taki jak: alkogogle, narkogogle. Każdy z uczestników otrzyma gadżety.

Uczniowski Klub Sportowy Delfin 4, działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Krotoszynie, organizuje akcję charytatywną na rzecz WOŚP. Akcja polegać będzie na nieprzerwanym pływaniu dzieci oraz rodziców przez 24 godziny. Projekt ten przeprowadzimy przy współpracy z Krytą Pływalnią Wodnik w Krotoszynie w dniach 13-14 stycznia 2018r. W akcji oprócz dzieci i rodziców będą także uczestniczyć burmistrzowie miast z całego powiatu, radni, księżą i zakonnicy, lekarze, strażacy, policjanci, ratownicy, nauczyciele, studenci oraz wiele innych organizacji i stowarzyszeń. Gościem specjalnym imprezy będzie Konrad Czerniak - znakomity polski pływak, medalista wielu międzynarodowych zawodów, który przeprowadzi zajęcia pokazowe oraz Olivier Janiak - urodzony w Krotoszynie prezenter telewizji TVN. Wstęp dla dzieci biorących udział w akcji będzie bezpłatny a dorośli zapłacą symboliczną złotówkę. Pozostała kwota biletu powędruje do skarbonki WOŚP. Zapraszamy wszystkich chętnych chcących swoim wysiłkiem wspomóc naszą akcję. Przebieg imprezy będzie można śledzić na żywo w telewizji internetowej przez 24 godziny. Planujemy jeszcze wiele innych atrakcji, których na tę chwilę nie możemy zdradzić. Gorąco zapraszamy do udziału. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 604 427 438 u organizatora projektu p. Jacka Mielcarka.

Trwają zapisy na II Ogólnopolską Konferencję dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej

Poznań 15 - 16 marca 2018 r.

Szczegóły>>>

kwestionariusz

Spotkanie informacyjne dotyczące zajęć z Wychowania do życia w rodzinie w I semestrze roku szkolnego 2017-2018
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN 19.09.2017r., przed przystąpieniem do realizacji zajęć z Wychowania do życia w rodzinie, odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców z Beatą Jerzyk- nauczycielem prowadzącym zajęcia.
Zajęcia z Wychowania do życia w rodzinie w pierwszym semestrze odbywać będą się w klasach : IV b, c, d, V a, b, d, VII c. W spotkaniu uczestniczyli też wychowawcy wymienionych klas.
Rodzice zostali poinformowani o celach i treściach realizowanego programu nauczania, przewidzianych tematach spotkań w poszczególnych klasach, podręcznikach szkolnych oraz środkach dydaktycznych, które będą wykorzystywane podczas zajęć.
Nauczyciel prowadzący dokonał także krótkiej autoprezentacji.

Beata Jerzyk- nauczyciel Wdż

Sekretariat dla interesantów czynny w godzinach od 7.30 do 9.30
i od 11.30 do 13.30

Świetlica szkolna czynna od 6.45 do 16.30 i mieści się obok stołówki (piwnica)

Wyprawka pierwszoklasisty

• Zeszyty: w kratkę, cienkie linie (czerwono - niebieskie), gładki

• Piórnik z wyposażeniem: długopis lub pióro (od drugiego półrocza), 2 ołówki, gumka, linijka, nożyczki, temperówka (najlepiej zamykana), klej w sztyfcie, kolorowe długopisy lub cienkopisy (obowiązkowo kolory: zielony, czerwony)

• 2 teczki z gumką (koniecznie podpisane)

• Bloki rysunkowe: 1 biały, 1 kolorowy i techniczny 1biały, 1 kolorowy (podpisane)

• Plastelina (podpisane)

• Papier wycinankowy (kolorowy papier)

• Farby plakatowe (podpisane), pędzelki o różnej grubości, kubeczek do wody

• Kredki np.„Bambino" oraz ołówkowe

• Obuwie zmienne - trampki (najlepiej wsuwane lub zapinane na rzepy)

• Strój do zajęć z wychowania fizycznego (zalecamy biała koszulka i ciemne spodenki)

Prosimy wszystko podpisać.

Zasady bezpiecznej zabawy śnieżkami:

Podczas zabawy śnieżkami uczniowie powinni przestrzegać poniższych zasad:

1) nie lepić zbitych, twardych kul śniegowych,

2) nie łączyć miękkiego śniegu z kawałkami lodu, kamykami i ziemią,

3) nie celować w twarz drugiej osoby,

4) nie wrzucać kolegom śniegu za kołnierz,

5) nie nacierać kolegom twarzy śniegiem,

6) nie strącać i nie używać do zabawy zwisających z dachów sopli lodu,

7) nie wpychać kolegów w głębokie zaspy,

8) nie wchodzić do źle zabezpieczonych konstrukcji ze śniegu, które w momencie odwilży grożą zawaleniem i przysypaniem,

9) nie rzucać śnieżkami w nadjeżdżające samochody.

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 15-01-18